Sosyal medya platformlarında çektiği abartılı yağ dökme videoları ile adından söz ettiren Üçler Döner'in sahibi, canlı yayında Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk için ağır ifadeler kullandı.

'Erzurumlu Hacı Dönerci' lakabını kullanan şahıs, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ima ederek "Osmanlı toprak kaybetmedi, laikliği getiren o köpekler topraklar kaybetti" ifadelerini kullandı.

Bu sırada birçok kullanıcının, Atatürk'ü hedef alan şahsa tepki mesajları gönderdiği görüldü. Kendisine tepki gösteren kullanıcılara ise "Siz laikler İsrail'e gideceksiniz" diyerek tehditte bulunan şahıs, birçok kişiyi canlı yayında engelledi ve bir süre sonra da yayını sonlandırdı.

Şahıs hakkında henüz bir işlem başlatılmadı.

Şahan Gökbakar'dan tepki

Ünlü oyuncu Şahan Gökbakar ise duruma tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Gökbakar, "Gülşen neden hapis yattı? İmam hatipli arkadaşına sapıklığı ordan geliyor gibi maksadını aşan bir şaka yaptı diye...
Halkın bir bölümünü aşağıladığı gerekçe gösterildi.
Ya peki tereyağı bocalayan dönerci "laik köpekler" diyip halkın bir bölümünü alenen aşağılayınca; ardında da "laikliği getiren o köpekler" diyerek Milli Mücadele Kahramanımız Atatürk ve Meclise ağır hakaret edince noluyor? Yoksa bu ülkede artık halkın "bir bölümü" mü var sadece..." ifadelerini kullandı.

Gözaltına alındı

Öte yandan tepkiler sonrası dönercinin gözaltına alındığı öğrenildi. Haberi İsmali Saymaz duyurdu. Saymaz, "Erzurum’da, 10 Kasım günü Atatürk’e hakaret eden dönerci ve TikTok fenomeni Hacı Mustafa Atmaca, bu sabah gözaltına alındı." ifadelerini kullandı.