Adı, soyunma odasının tabelasını, ‘giyinme odası’ olarak değiştirip, bunu ‘icraat’ olarak sunması, adrese teslim kadro ilanı, ilahiyat fakültesi mezunlarına, “Ticaret yapın, yoksa karnınızı doyuramazsınız” tavsiyesinde bulunması gibi birçok olumsuzlukla anılan GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, geçtiğimiz yıl, “Üniversitemiz merkez yemekhanesinde yemek ücretlerini 1 TL'ye düşürdük. Yeni açmış olduğumuz genç ofisimizde çay-simit  öğrencilerimize bedava. Her şey sizler için” sözleriyle müjde vermişti

'Müjdeyi' Numan Kurtulmuş açıklamıştı

Ancak, 1 TL'ye satılan yemeklerin kalitesizliği, içinden de böcek, taş gibi cisimler çıkması üzerine öğrenciler sosyal medya hesaplarından tepkilerini dile getirdi.

rektor

Bunun üzerine Rektör Özaydın, yemekhanede onlarla yemek yiyip sorunun çözüleceği sözünü verdi. Yemek sırasında rektörün porselen tabak, öğrencilerin ise tabldot kaplarında yemek yemeleri de eleştiri konusu oldu.

Ancak, yemeklerin kalite sorunu giderilmezken, bedava simit-çay dağıtımı da kısa bir süre sonra sona erdi ve ‘müjde’ lafta kaldı.

Yemeklerden çıkanlar öğrencileri isyan ettirdi

rektor1

Yüzde bin 400 zam

Geçtiğimiz günlerde ise öğrencileri şoke eden bir gelişme daha yaşandı. Üniversite yemekhanesinin girişine “Öğrenci kartları turnikelerden geçerken 11 Eylül 2023 tarihinden itibaren günlük ilk okuma öğrenci yemek fiyatı 15.00 TL, 2. okuma misafir fiyatı olan 60 TL düşecektir” duyurusu asıldı.

Öğrenciler, duyurunun gerçek anlamının 1 TL olan yemek ücretinin 14 kat, yani yüzde bin 400 artarak 15 TL yapılması olduğunu belirterek sosyal medya hesabından bu astronomik artışa tepki gösterdi.

Biraz insaf

Öğrencilerden sosyal medya hesabından, “Önce şov yapıp yemeği 3 TL'den 1 TL'ye düşürdünüz. Fiyatı düşünce yemek yiyemez olduk, kalitesi düşmüştü. Şimdi ise fiyatın 15 kat artması… Biraz insaf ya. Öğrenciler taş mı yesin hocam? Ayrıca, çay-simit bedavaydı, onu söylemiyoruz bile hoca” paylaşımıyla tepkilerini dile getirdi.

Kaynak: SÖZCÜ-AHMET KAYA