Her yıl MediaCat ve Ipsos tarafından gerçekleştirilen Celebrity Güven Endeksi'nin 2023 yılı sonuçları açıklandı.

2023’te Türkiye’nin en güvenilir ünlüsü olan ilk üç isim, tıpkı bir önceki yıl olduğu gibi Haluk Levent, Kenan İmirzalıoğlu ve Müge Anlı oldu.

Ürün/hizmet tavsiyesine “güven” açısından Haluk Levent Türkiye’nin gönlünde ilk sıradaki yerini korurken, Kenan İmirzalıoğlu, 2023’te bir sıra yükselerek ikincilik koltuğuna oturuyor. A101’ün marka yüzü olmaya devam eden ve uzun yıllardır Müge Anlı ile Tatlı Sert programıyla ekranlardan izleyicileriyle buluşan Müge Anlı ise bu yıl bir adım gerileyerek listenin üçüncü sırasına yerleşti.

Güven tazeleyenler ve yeni yüzler

İlk üç her ne kadar aynı olsa da listede bir önceki seneye kıyasla kayda değer değişiklikler sözkonusu. Celebrity Güven Endeksi’nde bu yıl gözlemlenen en büyük değişimin ardında iki isim var: yedi sıra yükselerek 16’ncı sıraya yerleşen Burak Özçivit ve altı sıra yükselerek 11’incilik koltuğuna oturan Esra Erol. Bu ikiliyi, her biri beşer sıra yükselen Acun Ilıcalı ve Kıvanç Tatlıtuğ takip ediyor.

Özellikle Kahramanmaraş depremleri sonrasında sosyal medyada oldukça ses getiren yardım organizasyonları gerçekleştiren ve mayıs ayındaki seçimlerden önce Mevzular Açık Mikrofon program serisiyle büyük ilgi toplayan Oğuzhan Uğur da bu yıl Celebrity Güven Endeksi’ne 17’nci sıradan giriş yaparak toplumun medyadan neleri beklediğine dair bir ipucu veriyor.

2023’te FIVB Milletler Ligi ve CEV Avrupa Şampiyonası’nı kazanan, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları elemelerini de lider tamamlayarak dünya şampiyonluğuna adını yazdıran Türkiye’nin gururu A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın kaptanı Eda Erdem ve Zehra Güneş de bu yıl dahil oldukları listede kendilerine sırasıyla 18 ve 20’nci sıralarda yer buluyorlar.