İsrail ve Hamas arasındaki çatışmalar devam ediyor. İsrail’in Sredot kentinde aralarında Türk gazetecilerin de bulunduğu bölgeye roket düştü.

İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirlerinden Volkan Kayalar ve İsmail Coşkun’un da aralarında bulunduğu gazetecilerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Habertürk kameramanı yaralandı

Habertürk Güvenlik ve Dış Politika Yayın Koordinatörü Çetiner Çetin ve kameraman Hakan Öztürk'ün bulunduğu alana füze atıldı. Kameraman Öztürk bacağından, gazeteci Adem Metan ise kulağından yaralandı.

Habertürk Güvenlik ve Dış Politika Yayın Koordinatörü Çetiner Çetin, sıcağı sıcağına o anları aktardı:

“Gerçekten çok şükür diyorum. Yanımda iki gazeteci arkadaşım daha vardı. Adem Metan ve Volkan Kayalar. Arkadaşlarımızdan biri ayağından yaralandı ama şimdi durum iyi. Adem'in de kulağında aşırı bir çınlama var. Sol kulağında ufak bir sorun var. Arkadaşlarımızı Tel Aviv'e hastaneye götüreceğiz.  Alarmlar çaldığı andan itibaren farklı noktalara hızlı şekilde gitmek istedik ama o kadar zamanımız olmadı.  Bizim arabamızın neredeyse 10 metre yakınına düştü.  Şu anda askeri noktadayız. Yol güvenliği sağlanırsa arkadaşlarımı Tel Aviv'e götüreceğim. Buradan 1 saat mesafemiz var. Volkan'ın şu anda diz kapağında bir durum oluştu” ifadelerini kullandı.