CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, tarım ve hayvancılık için büyük öneme sahip olan Tire'yi ziyaret etti. Sabahın erken saatlerinde CHP Tire Belediye Başkan Adayı Hayati Okuroğlu ve CHP Tire İlçe Başkanı Gürol Soyuer ile Tire Süt Kooperatifi’ne gelen Başkan Cemil Tugay, Tire Süt Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Osman Öztürk ve üreticilerle buluştu. Kooperatifte incelemelerde bulunan Başkan Tugay, ülkede tarımın çok zor koşullarda yapılmaya çalışıldığını söyledi.

Bitkisel tarımda üçüncü şehir

Türkiye’de tarımın her geçen gün kötüye gittiğini anlatan Tugay, “Bizim bölgemiz tarım açısından çok önemli. İzmir bitkisel tarımda Türkiye’de üçüncü şehir. Hayvansal üretimde de ikinci şehir. Ancak önümüzde ciddi bir sorun var. Gıda krizi. Yaşanan bu sorundan dolayı fiyatlar da sürekli yükseliyor. Üretimi güçlü tutup üreticiyi desteklemek lazım. Bu stratejik öneme. Belediye olarak elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız. Önümüzdeki dönemle ilgili lütfen karamsar olmayın. Son derece bilinçli bir şekilde bu işi yönetmeye geldiğimizi bilin. İçiniz rahat olsun. Sıkıntıları beraber atacağız. Siz işinizi yapın, ben de görevimi yapacağım merak etmeyin” diye konuştu.

Üretici kooperatifleriyle eşgüdümlü çalışacağız

İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun köylüye, üreticiye ve kooperatiflere yönelik desteklerine atıfta bulunan Tugay, şunları söyledi:

“İzmir’de bütün üretici kooperatifleri ile çalışacağız. Benim amacım İzmir’in üreticilerine destek olmak. Ödemelerin düzenli olması konusunda çok hassas olacağım. Ben sizden büyümenizi ve gelişmenizi bekliyorum. Sadece İzmir değil Ege Bölgesi ve Türkiye’ye açılacağınız yeni hamleler bekliyorum.”
Tire Süt Kooperatifi Başkanı Osman Öztürk ise Tugay'ın başkanlığı döneminde de İzmir Büyükşehir Belediyesi ile çalışmak istediklerini belirtti.

Tire Pazarı'nda esnafla dertleşti

Başkan Cemil Tugay, Türkiye'nin en büyük açık hava pazarı olan Tire Salı Pazarı’nı da ziyaret etti. Esnafla dertleşen, yurttaşların ekonomik olarak yaşadığı sıkıntıları dinleyen Başkan Tugay, sorunları aşmanın formülünü anlattı. Seçmenin elinde güçlü bir silah olan sandığın 31 Mart'ta kurulacağını hatırlatan Başkan Tugay, CHP'li başkanların seçilmesi halinde, ülkenin nefes alacağını vurguladı. Tugay, pazardan alışveriş de yaptı.

Editör: Tuğkan Üsküp