CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, seçim çalışmalarını Aliağa ilçesinde sürdürdü. Eşi Öznur Tugay, CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç ve eşi Gözde Güç ile Şakran'da, kadınların çalıştığı bir tekstil fabrikasını ziyaret eden Tugay, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınları Günü nedeniyle çalışanlara karanfil verdi.

30 ilçede CHP bayrağını dalgalandırmak istiyoruz

Daha sonra ilçedeki esnafı ziyaret eden Başkan Tugay, sokakta gördüğü kadınlara da karanfil dağıttı. Bir kahvehaneyi ziyaret eden Başkan Tugay, her gün aralıksız çalıştıklarını belirterek, 31 Mart seçimlerinde CHP'nin İzmir'de oyunu yükselteceğini, 30 ilçede parti bayrağını dalgalandıracaklarını söyledi.  Tugay, şöyle dedi:

“Ülkede CHP'nin iktidarı şart. Çünkü ülkemizde adaletsizlik, işsizlik ve yoksulluk artık dayanılmaz boyutlara vardı. Yurttaşlarımızın alım gücü düştü. Gençlerimiz işsiz. Emeklilerimiz büyük sıkıntıda. Her şeyin fiyatı inanılmaz yükseldi. Evine ekmek götüremeyenler, temel ihtiyaçlarını karşılayamayanlar, barınma sorunu yaşayanlar var. Çiftçimiz ürettiğini satamıyor, ürünleri elinde kalıyor. İnsanlarımızın, insan onuruna yakışır şekilde yaşamasını sağlayacak önlemlerin alınması gerekiyor. Merkezi hükümet artık sorunları çözemiyor. Yerel yönetimleri de yatırım yapacaklarını söylüyor ve o şehrin arsalarını satarak onlardan aldıklarıyla yatırım yapıyor.”

Behçet Uz, Ahmet Piriştina ve Aziz Kocaoğlu’nun izinde

İzmir'in merkezinde sunulan hizmeti, kırsal kesimlere de taşıyacaklarının güvencesini veren Tugay, yaşanan kanalizasyon sorununa da değinerek, şunları söyledi:

İzmirli hizmetin en iyisini hak ediyor. Biz de bu yola en iyi hizmeti sunmak için çıktık. Görevimizi doğru yapacağız. Elimizdeki bütçeyi çok iyi kullanacağız. Gelirimizi arttırmak için çalışıyoruz. Çok iyi yöneteceğimiz bir sürece giriyoruz. İzmir'i taşı ve toprağı ile benimsedik. Bu kentte en güzel izleri bırakmak istiyorum. Doktor Behçet Uz, İzmir'i planlamış. Ben de Doktor Cemil Tugay olarak en güzel izleri bırakacağım. Ahmet Piriştina, Aziz Kocaoğlu, bu şehri koruyan ve kollayan herkes gibi, ben de o insanların adının yanına ismimi yazdırmak istiyorum. “

Sorun kökünden çözülecek

Şakran'ın yaşadığı kanalizasyon sorununun çözüleceği sözünü veren Başkan Tugay, sözlerini şöyle sürdürdü:

İZSU Genel Müdürlüğü, bu sorunu çözmek için ihale yaptı ancak artan inşaat maliyetleri nedeniyle müteahhit işi bıraktı. Yeni ihale yapılacak. Ancak daha hızlı çözüm için ilk önce paket arıtma yapma fikri var. Ana arıtma yapılana kadar bu formül ile sorunu çözeceğiz. Foseptikten sizi kurtaracağız. Ben bu işin takipçisi olacağım. Sonuçlandırana kadar peşini bırakmayacağım. Gerekirse gelip işin başında duracağım. O sorunu en kısa zamanda çözeceğiz. Şakran'ın kanalizasyon problemi, paket arıtma ile çözülecek. Sorun, arıtma tesisi yapıldıktan sonra kökünden çözülecek.”

Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç için oy isteyen Tugay, “Kapı kapı dolaşın. Herkesin desteğini alın. Aliağa'da seçimi kazanmak için gerekirse CHP örgütünü buraya yığacağım” dedi.

Editör: Duygu Kaya