CHP’li Torbalı Belediye Başkan Adayı Övünç Demir, kentin en işlek caddesi olan Sadık İleri Bulvarı’nda mitinge dönüşen Seçim Koordinasyon Merkezi’nin ardından hemşehrileriyle bir coşkuyu da köyler bölgesinde yaşadı.

Özbey ve Yeniköy mahallelerinde yoğun bir kalabalık tarafından karşılanan Demir’e CHP Torbalı İlçe Başkanı Hakkı Polat, meclis üyesi adayları ve ilçe örgütü eşlik etti.

5 yıl içinde...

Demir, köy kahvelerinde yapılan buluşmalarda Torbalı’nın sadece kent merkezine değil kırsal bölgelerdeki mahallelere eşit hizmet getireceklerinin altını çizerek, Torbalı’yı ortak akılla yöneteceklerini söyledi.

Yeniköy’e bir marka değeri kazandırarak dünya ile tanıştırılacağının müjdesini veren Demir, “3.5 milyon turist el sallayarak Efes Selçuk’a gidiyor. Bunlardan neredeyse hiçbiri 15-20 dakikadaki Metropolis Antik Kenti’ni bilmiyor. Biz burada bir turizm ağı geliştirerek Yeniköy çevresindeki köylerle ilgili de bir ağ oluşturacağız. Göreceksiniz bu 5 yıl içinde Fransız’ı, Alman’ı, İngiliz’i gelecek, şu cadde üzerinde halıcılar, takıcılar dükkan tutmaya çalışacak. Köyün çehresi değişecek, butik oteller yapılacak” dedi.

Özbey Mahallesi'nde de vatandaşların öneri ve taleplerini dinleyen Demir, kent planlamasından altyapıya tüm konulara hakim olduklarını anlattı. 

Tek tek yanıtladı

Belediyeciliğin bir ekip işi olduğunun altını çizen Demir, “Meclis üyesi arkadaşlarımın hepsi birbirinden kıymetli, işinde alanında uzman arkadaşlarımız” diye konuştu. Her iki mahallede de vatandaşların sorularını tek tek yanıtlayan Demir’in, “Burası Torbalı. Mustafa Kemal Atatürk’ün, cumhuriyet çocuklarının kenti” sözleri alkışlarla karşılandı. 

Editör: Duygu Kaya