Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (EHKİB) tarafından düzenlenen "2023 yılı Hazır giyim ve Konfeksiyon İhracatının Yıldızları" ödül töreni, gerçekleşti. EHKİB, 2023'te gerçekleştirdiği 1 milyar 340 milyon dolarlık ihracata katkı sağlayan üyelerini “EHKİB İhracatının Yıldızları” ödül töreninde ödüllendirdi. Törene EHKİB üyeleri, sektör temsilcileri ve davetliler katılırken, ödül töreninde 2023 yılı sektör değerlendirmesi ve 2024 yılı öngörüleri de paylaşıldı.

Sun Tekstil, 2023 yılında gerçekleştirdiği hazır giyim ve konfeksiyon ihracatı performansıyla 2023 Yılı İhracat Platin Ödülü almaya hak kazandı. Ödülü, Sun Tekstil adına Sun Tekstil Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Melis Vekiloğlu, Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Burak Sertbaş ve Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi’den teslim aldı.

Sun Tekstil A.Ş. hakkında: Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu içerisinde 312’nci sırada yer alan Sun Tekstil, kurulduğu 1987 yılından bu yana hazır giyim perakende sektöründe faaliyet gösteren global markaların çözüm ortağı olarak kadın giyim koleksiyonları tasarlıyor, üretiyor, tedarik ve satışını gerçekleştiriyor. İzmir ve Manisa’daki iki üretim tesisi ve konfeksiyon tedarikçileri aracılığıyla ayda 2 milyon adeti aşan ürüne imza atıyor, 1500 yeni tasarım geliştiriyor ve üretiminin yüzde 90’dan fazlasını ihraç ediyor. Hizmet sunduğu markaların global ağıyla birlikte ürünleri 100’e yakın ülkede tüketicilerle buluşan Sun Tekstil’in kumaş üreten Ekoten Tekstil unvanıyla İzmir’de ve Sun Textile LTD UK unvanıyla İngiltere’de kurulmuş iki bağlı ortaklığı bulunuyor. Sun Tekstil 20 Mayıs 2022’de Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlamıştır.

Editör: Tuğkan Üsküp