Süper Lig'de başta Trabzonspor, Bursaspor ve Beşiktaş gibi takımları çalıştıran Şenol Güneş, adını taraftarların hafızasına kazıtmıştı.
Beşiktaş'taki görevinden istifa ettikten sonra boşa çıkan ve bir süredir takım çalıştırmayan Şenol Güneş suskunluğunu bozdu. Güney Kore'de devlet televizyonuna konuşan Şenol Güneş'in kullandığı ifadeler ses getirdi.

Güney Kore Milli Takımı ile adı geçen isimlerden biri olan Güneş, Kore'de çalışmaya sıcak baktığını söyledi. Şenol Güneş, "Seoul döneminde Güney Kore'de üç yıl yaşadım ve harika anılarla doluydu. Bu yüzden futbol kariyerimin son yıllarını Güney Kore ile bitirmek isterdim" ifadelerini kullandı.

2 sezon FV Seuol'u çalıştırmıştı

Güney Kore Futbol Federasyonu'nun henüz kendisi ile temasa geçmediğini söyleyen deneyimli teknik adam, "70 yaşımın üzerindeyim. İyi bir hayat yaşadım ve bunu iyi bir şekilde bitirmek isterim. Böyle bir meydan okumayı kabul ederim. Benim için bir şans olur" ifadelerini kullandı. Şenol Güneş, 2007-2009 yılları arasında Güney Kore'de FV Seoul takımını çalıştırmıştı.

Editör: Tuğkan Üsküp