İZBAN'daki grev, Cumhurbaşkanı kararı ile ertelendi

İzmir Banliyö Taşımacılığı Sistemi Ticaret AŞ'ye (İZBAN) bağlı iş yerlerindeki grev Cumhurbaşkanı kararı ile "şehir içi toplu taşıma hizmetlerini bozucu nitelikte görüldüğünden" 60 gün süreyle ertelendi.

SENDİKA 08.01.2019, 07:44 08.01.2019, 08:01
İZBAN'daki grev, Cumhurbaşkanı kararı ile ertelendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, İZBAN'a bağlı iş yerlerinde Türkiye Demiryolu İşçileri Sendikası tarafından uygulanmakta olan grevin "şehir içi toplu taşıma hizmetlerini bozucu nitelikte görüldüğünden" 60 gün süreyle ertelenmesine karar verildi. Karar 6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu'nun 63'üncü maddesi gereğince alındı.

DHA

Yorumlar (3)
Yılmaz Bozkurt - İZMİR 2 yıl önce
Eyy İzban çalışanları kardeşlerim, sendika ağaları ile Ulaştırma Bakanlığının provokasyonlarına kanmasaydınız bu üç aylık maaş zamları bugün cebinizdeydi. İzmir Belediyesinin verdiği bu zammı Türkiye' de hangi kurum hangi işçisine verdi diye düşünmelisiniz.Kışkırtılarak kendinizi kullandırmayın.
Yıldırım 2 yıl önce
Millet iş ararken asgari ücretli yeni zamlarla 2 bin liraya çalışırken iki misli maaşla çalışmaya razı olmayıp grev hakkını kötüye kullananlar kendilerine yeni iş arasın
FATIH 2 yıl önce
Tümünü işten cıkartın. Yeniden yeni sözleşme düzenlenerek işe alım yapılsın. Resmen gaza geldiler ve birçok insanı madur ettiler.
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
30°
az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?