Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) Urla Belediye Başkanlığı için aday adayı olan yarım asrı geçen iş yaşamı geçmişi olan iş insanı Şafak Sol, Urla’da komşuları, sivil toplum kuruluşları, mahalle sakinleri ve vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor.

Sol, Urla'nın kozmopolit kültürel yapısında halkın sandalyesini çekip çayını yudumladığı bir belediye, derdini sıkıntısını anlatabilmesi için ayağına gidilen bir başkanlık sürecini başlatmak için çalıştıklarını dile getirdi.

 Çözüm için varım

“Tokalaşıp geçmek değil, dinlemek ve üretmek için varım” diyen Sol, “Urla’da gençlere, esnafına, balıkçısına, askerine, polisine, sporcusuna, sanatçısına, hastanesine kadar öneri, şikâyet ve talepleri dikkatle dinledim notlarımı aldım yola öyle çıktım. Urla halkının sorunlarına çözümde tüm ülkede referans olacak bir sistem kuracağız” dedi.

Sol, “Urla’nın sahilleri ile deniz bakımları, biyolojik çeşitlilik, temizlik, atık yönetimi gibi çevre konularında projelerimiz titizlikle hazırladık. Bundan kimsenin endişesi olmasın” diye vurguladı.

Urla’nın geciktirilmiş hakkını teslim edeceğiz

 Şafak Sol, etnik köken siyasetine karşı olduğunu ve böyle bir siyaset yapmayacağının altını çizerek,Urla’nın Antik ve yarımada sınırlarında yer alması dostluk, komşuluk ve turizm ilişkilerinde önemli olduğunu belirtti. Halka ve çevreye odaklanarak, siyasal düşünceden bağımsız olarak hizmete öncelik vereceklerini vurguladı.

Sol, birlik ve dayanışma içinde Urla’nın on iki ay  yaşanabilir bir ilçe olması için çaba harcayacaklarını söyledi.

Önceliklerim arasında

Şafak Sol, “Hepiniz gibi benim de Cumhuriyet Halk Partimizi tek başına iktidar yapmak gibi bir derdim var. Bunu hep birlikte yapacağız.  Urla halkını, yolu Urla’dan geçen tüm misafirlerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Ben birlik olmak adına aday adayı oldum. Avrupa standartlarında yirmi dört saat açık, konforlu ancak bizim kültürümüzü yansıtan, zengin dokümanlarıyla öğrencilerimize, halka ev sahipliği yapacak bir kütüphane ilk önceliklerim arasında.” dedi.