Sabahattin Ali’nin ünlü romanı Kürk Mantolu Madonna’nın yıllardır sinemaya ya da televizyon ekranlarına aktarılması projesi üzerinde çalışılıyordu. Ancak bu plan bir türlü hayata geçememişti. Sonunda bu konuda müjdeli haber geldi. Kürk Mantolu Madonna romanı, Alman ve Türk ortak yapımıyla dijital platformlardan birinde dizi haline getirilecek.

Türk Alman ortak yapımı olacak

Gazeteci Birsen Altuntaş'ın haberine göre, son olarak Grimme ödüllü Netflix orijinal dizisi German Genius’u yapan Alman yapım firması CAB Film ile büyük ses getiren Cem Karaca, Dilberay ve Barış Akarsu’nun filmlerinin yapımına imza atan Fikri Harika Prodüksiyon dizi için kolları sıvadı.

Alman Türk ortak yapımı projenin çekimleri hikâyenin ruhuna uygun olarak hem Türkiye’de, hem de Almanya’da yapılacak. Dizinin Almanya çekimlerini “Matrix”, “John Wick 4” ve “Babil” gibi bir çok projeye ev sahipliği yapan Studio Babelsberg ev sahipliği yapacak.

Kürk Mantolu Madonna dizisinin yönetmeni kim olacak?

Filmin yönetmen koltuğunda yapım firmalarının ortak belirlediği isim olan Enes Ateş oturacak. Oyuncu kadrosu yakında şekillenecek olan proje için Almanya ve Türkiye’deki dijital platformlarla görüşülüyor.

Kürk Mantolu Madonna romanının konusu ne?

Kürk Mantolu Madonna Türk edebiyatının efsane yazarı Sabahattin Ali’nin unutulmaz romanı olarak gündemini ve güncelliğini korumaya devam ediyor. Usta yazarın başrol karakteri Rasim’in gözünden, onun yeni iş yerinde tanıştığı Raif Efendi’nin hikâyesi üzerine kurulu roman adını Raif Efendi’nin Almanya’da gittiği sergide gördüğü resimden alıyor.

Editör: Esra Seyirden