Kocaoğlu'ndan açıklama: 'Adayım'

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı 31 Mart yerel seçimlerinde aday olacağını açıkladı.

POLİTİKA 16.01.2019, 13:20 16.01.2019, 13:40
Kocaoğlu'ndan açıklama: 'Adayım'

İZ GAZETE - 1 Ekim'de aday olmayacağını açıklayan Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı 31 Mart yerel seçimlerinde aday olaağını açıkladı. Kocaoğlu'nun yaptığı açıklama şu şekilde;

"Çok iyi hatırlanacağı gibi, 1 Ekim tarihinde bir basın toplantısı yaparak, 31 Mart yerel seçimlerinde aday olmama kararımı kamuoyu ile paylaşmıştım.

Bu açıklamayı seçimlerden 6 ay önce yapmamın en temel gerekçesi, Cumhuriyet Halk Partisi'nin önünü açmaktı. Benim yerime aday gösterilecek arkadaşımızın bir an önce belirlenerek seçimlere kadar kentin her köşesine ulaşması, kendisini tanıtması ve projelerini anlatması gerektiğini düşünmüştüm. 6 ay, bu iş için ideal bir süreydi.

Ancak aradan geçen 3,5 aylık süreye rağmen adayın henüz belirlenememesi, aday açıklama takvimi geciktikçe ortaya çıkan tablonun Cumhuriyet Halk Partisi'ne ve dolayısıyla kentimize zarar verecek düzeye gelmesi, devletin tüm olanaklarıyla seçime hazırlanan iktidar partisinin 'bakanlık' yapmış İzmir adayını 27 Kasım'da açıklayıp çoktan yola koyulması ve bu tabloyla İzmir'de güç kaybı yaşayabileceğimiz gerçeği, beni ve partimize gönül vermiş milyonları endişeye düşürmektedir.

Sayın Genel Başkanımızla bugün yaptığım ve gayet olumlu geçen görüşmede, bu kaygılarımı açıkça ifade ettim. Her zaman söylediğim gibi, önce devletim ve milletim, sonra partim için çalıştım. Hiç bir zaman gizli ajandam olmadı. Hiç bir zaman kişisel menfaat ve ikbal peşinde koşmadım.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidarını sürdürdüğü en büyük kent olan İzmir'de ortaya çıkan bu tablonun, adaylığımla ilgili tarihi bir sorumluluk yüklediğini ve bundan kaçmayacağımı Sayın Genel Başkanımızla paylaştım.

Kamuoyuna saygıyla duyururum."

Yorumlar (10)
deniz ulaş 2 yıl önce
izmir li seçmen aziz kocaoğlunu istemiyorrrrr
Hüseyin Peker 2 yıl önce
Tunç Soyer, (İzmir için) başka ad yok yüreğimizde...
ali 2 yıl önce
kaybol aziz,soyer geliyor
Aysel Eroğlu 2 yıl önce
Kocaoğlu istenmiyorsun artık, evine dön. İzmir, Tunç Söyler diyor.
Ö.Yanıkyürek 2 yıl önce
İnsanları şu partiden soğutmak için elinizden ne gelirse yapıyorsunuz. İnanıyorum ki sizden nemalananların ısrarı ile bu dönüşü yaptınız. Gerekçeleriniz hikaye. Tesadüfen oturduğunuz şu koltuğu artık şerefinizle bıraksanız da saygıyı hak etseniz. Yeter artık,.bu işi sizden başka yapacak insan yok mu Aziz Bey. Kılıçdaroğlu sizi aday gösterirse ona da yazıklar olsun.
HALİL KAPKIN 2 yıl önce
İZMİR DE SEÇİMİ KAYBEDERSENİZ ŞAŞMAYIN. ŞAŞKINLIK, AYMAZLIK, KARARSIZLIK BU KADAR OLUR.
ADAM KALMADI...
AHMET GÜRSOY 2 yıl önce
İZMİRDE ÇOK BELEDİYE KAYBETDİNİZ BU SEÇİMDE DE ADAY OLURSANIZ İZMİRİ DE KAYBEDERİZ KİME HİZMET EDİYORSUNUZNW YAPIYORSUNUZ ANLAŞILMIYOR ARTIK İZMİRLİ SİZİ İSTEMİYOR ZATEN KENDİN ÇEKİLECEĞİNİSÖYLEMİŞDİN ÇEİKİ ARTIK
Gerçek 2 yıl önce
Aday olursan oyumu alamayacaksın...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
19°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?