Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Onur Yiğit CHP Balçova İlçe Başkanlığı’na giderek dosyasını teslim etti ve Balçova Belediye Başkan Adayı Adayı olduğunu resmen açıkladı.

Yiğit, adaylık başvurusu sonrası şunları söyledi:

"Doğma büyüme Balçovalıyım. İlçemizin 20-25 yıl öncesi hallerini çok iyi hatırlarım.Bir çok gereksinimimizi karşılamak için Kemeraltı’na ve ya Alsancak’a giderdik. 2004 yılında başlayan Cumhuriyet Halk Partisi yerel iktidarında bunların hepsi değişti. Balçova cazibe merkezi haline geldi. Bu bir bayrak yarışı. Eğer genel merkezimiz bizlerin adaylığını takdir ederse, bu bayrağı en üstte taşımaya çalışacağım. Balçova’da gerçekleştireceğimiz projelerle sadece İzmir’in değil, tüm Türkiye’nin, hatta dünyadan insanların gelmek isteyeceği bir kent haline getireceğiz .Bunu sizler CHP’liler hak ediyor, tüm Balçovalı hemşerilerimiz hak ediyor, tüm İzmirliler tüm Türkiye hak ediyor. Bu başvurumuzun bu hedeflere ilk adım olmasını temenni ediyorum, teşekkür ediyorum."

Onur Yiğit kimdir?

Onur Yiğit 1984 İzmir doğumlu. Celal Bayar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünü bitiren Yiğit, Yüksek lisans eğitimimi İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Yüksek İşletme ve Sağlık Yönetimi üzerine yaptı. İzmir Balçova’da bulunan ve Yarımada’ya hitap eden Ömür Tıp Merkezi, Özel Balçova Fizik Tedavi Tıp Merkezi, Açık Radyoloji Merkezi, İlke Tıp Merkezi ve İzmir Ayrancılar’da bulunan 150 yataklı Özel Medifema hastanesinin kurucusu olan Yiğit aynı zamanda sağlık turizminde faaliyet gösteren ASİSTANA ve Medifema Global şirketlerinde kurucu ve üst düzey yönetici olarak çalıştı. Yiğit kayıtlı istihdamın %50’si ve kurumlar vergisinin %80’ini oluşturan TÜSİAD’ın 739 üyesinden birisi. İyi derecede İngilizce bilen Yiğit 2002 yılında CHP Üyesi oldu. Balçova ve Narlıdere’de çok sayıda ilçe ve ön seçim delegeliği yapan Yiğit. İzmir 1. Bölgede hemen hemen tüm ilçelerde aktif örgüt çalışmalarına katıldı. 2019'da Narlıdere belediye meclis üyesi ve İzmir Büyükşehir Belediye meclis üyesi seçilen Yiğit  İzmir Büyükşehir belediye meclisi kâtip üyesi olarak başladığı görevine İzmir Büyükşehir belediyesi encümeni üyesi oalark devam ediyor. Ayrıca İzmir Büyükşehir belediyesini temsilen Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği meclis üyeliği de devam ediyor.