İzmir Karşıyaka Belediye Tiyatrosu gönüllüleri tarafından sosyal sorumluluk projesi olarak sahnelenen "Önce Kalite (Kalite Kulübü)" müzikli danslı çocuk oyunu, 12 Kasım 2023 pazar günü saat 13.00’de Hikmet Şimşek Sanat Merkezi'nde gerçekleşen prömiyer gösterimiyle küçük sanatseverlerle buluştu. Karşıyaka Belediye Tiyatrosu’nun deneyimli tiyatro yönetmeni ve oyuncusu Mürüvvet Aydın'ın yönetmenliğinde sahnelenen müzikli çocuk oyununda çocuklara doğru gıda tüketimi, çevre temizliği, geri dönüşüm, iklim değişikliği, suyun doğru kullanımı ve su kaynaklarının korunmasının önemi eğlendirirken anlatılıyor.

Prömiyer gösterimi, ebeveynleriyle birlikte salonu dolduran beş yaş üzeri çocukların eğlenceli oyunu neşe dolu kahkahalarla izlemesi ve oyuna interaktif katılımlarıyla gerçekleşti. Oyunun sonunda gönüllü oyuncular ve oyunun yönetmeni selama Tarkan’ın Cumhuriyetin 100. Yıl Marşı eşliğinde ellerinde Türk bayraklarıyla çıktı. Ardından Karşıyaka Belediye Tiyatrosu Orkestra Müdürü Şükran Amcalar oyunun bitiminde davet edildiği sahnede oyunculara teşekkür belgelerini takdim etti. Oyunla ilgili konuşan Mürüvvet Aydın, “Bizler geleceğimiz olan çocuklarımıza eğlenerek doğru gıda tüketimini geri dönüşümü, sularımızın kıymetini ve birlik beraberlikle her şeyi çözebileceğimizi anlatıyoruz. Müzikli danslı çocuk oyunumuzda eğlenirken yapılması ve yapılmaması gereken birçok şeyi örneklerle gösteriyoruz. Biz bu oyunda bunları anlatmakla kalmadık kendimizde uyguladık. Tüm kostüm, dekor ve aksesuarlar atık malzemelerle geri dönüşümle yenilenerek elde edildi. Çünkü önce bizlerin çocuklarımıza örnek olmamız gerektiğinin bilinciyle bu oyunu sahnelemek istedik. Gerisi siz değerli ailelere düşüyor. Mutlu ve öğrenen çocukların başarılı ve bilinçli yetişkinlere dönüşmesi dileğiyle.” diyerek çocukları sahneye davet etti. Minik tiyatro severler sahnede oyuncularla birlikte marşı söyleyerek bayrak salladı.

Ufuk Ersoy'un yazdığı "Önce Kalite (Kalite Kulübü)" oyununda, 15-50 yaş arası öğrenci, öğretmen, sağlıkçı, mühendis, avukat, kamu personeli ve gazeteci olan İzmirli gönüllü oyuncular da minik seyircilerini eğlendirirken kendileri de eğlendi.