Milas Belediye Başkanı Muahmmet Tokat'ın Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olacağını açıklamasının ardından ilçenin önde gelen isimlerinden Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Günlük, Milas Belediye Başkanlığı için aday adayı olacağı öğrenildi.

Aday adaylığı için istifasını verip durumu sosyal medya hesabından duyuran Doç. Dr. Muhammet Günlük'e saatler içinde binlerce destek yağdı. Aynı zamanda Milaslı olan ve ilçedeki pek çok oluşuma önderlik eden Doç. Dr. Mehmet Günlük'ün aday adaylığı Muğla siyasetinde gündem oluşturdu.  
Doç. Dr. Mehmet Günlük'ün 5 Aralık 2024 Salı günü CHP Milas ilçe başkanlığınıa müracatını yapacağı öğrenildi.    
Öğretim üyeliğinin yanında aynı zamanda Milas Makina Mühendisleri Odası Başkanı olan Doç. Dr. Mehmet Günlük, sosyal medya hesabından Milas Belediye Başkanlığı aday adaylığı için kamu görevinden istifa ettiğini duyurdu. Günlük'ün paylaşımında, "Sevgili dostlar, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Milas Belediye Başkanlığı aday adaylığı için yola çıktım. Adaylık sürecinde ve sonrasında Milas’ımız için hep beraber güzel işler yapacağımıza yürekten inanıyorum. Selam ve sevgilerimle" ifadelerini kullandı. 

Kaynak: İHA