Cumhur İttifakı’nın adayı AKP'li Zeynel Bakıcı’nın listesinde istifa depremi yaşandı. 
AKP kanadında adaylık başvurularının son başvuru tarihi olan 20 Şubat günü hareketli dakikalar yaşandı. Selçuk'ta AKP ve Cumhur ittifakı adayı Zeynel Bakıcı’nın meclis listesi sıralamasında ilk sıralarda yer alması beklenen ancak 11. sırada yer alan MHP’li Güllü Göllücelioğlu, adaylıktan çekildiğini açıkladı. 

Adaylıktan çekildiğini sosyal medya hesaplarından duyuran Güllü Göllücelioğlu şunları kaydetti:

“Kıymetli Hemşerilerim; dün bildiğiniz üzere Mahalli İdareler Seçimlerinde Başkan ve Meclis Üyesi adayları ilçe seçim kuruluna siyasi partiler tarafından teslim edildi. Mensubu olmaktan gurur duyduğum Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Meclis üyeliği aday adaylığı sürecinde ilçe teşkilatı, yönetim kurulu ve partililerle hiç bir istişare yapılmadan mevcut ilçe başkanımız ve yanındaki birkaç kişi ile karar verilerek, şahsıma hiç bir bilgi verilmeden listeler ilçe seçim kurulana teslim edilmiştir. 
Şahsıma ve sevenlerime yapılmış olan bu saygısızlıktan dolayı CUMHUR İTTİFAKI MHP kontenjanından gösterilen Selçuk Belediyesi Mahalli İdareler Seçimi Meclis Üyeliği adaylığından çekiliyorum. Bu süreçte desteklerini, iyi dileklerini şahsıma bildiren ve hissettiren tüm dostlarıma ayrıca teşekkür ediyorum. Tüm Başkan ve Meclis Üyesi aday arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Saygılarımla …”

Editör: Tuğkan Üsküp