İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Cemil Tugay’ı tebrik eden İzmir Seyyar Esnaf ve Sanatkarlar Meclisi Başkanı Evren Laçin, CHP Genel Merkezi’nin 2019 yılında Türkiye’de bir ilke imza atarak “Sokak Ekonomisi Çalıştayı” düzenlediğini hatırlattı. Ardından başta İzmir olmak yurt genelindeki birçok belediyenin benzer çalışmalara imza attığını ve hepsinde de yer aldıklarını kaydeden Laçin, İzmir’deki sokak emekçileri için hazırlanan yol haritasının yeni dönemde de başarıyla devam edeceğine gönülden inandıklarını belirtti.

Sokak sokak gezdik

Seçim süresince İzmir’deki 250 bin seyyar satıcı ve geri dönüşüm çalışanının CHP’ye destek verdiğini söyleyen Evren Laçin, “Yurt genelindeki 6.5 milyon sokak emekçisinin tamamına yakını da partimiz için sokaklarda çalıştı. Çünkü biz sosyal demokrat ve halkçı bir partinin emekçinin yanında olacağını biliyorduk. Diğer yandan 2018’den beri İzmir’de her zaman bizim yanımızda olan Büyükşehir Belediyemiz sayesinde sokaktaki kavga görüntüleri sona erdi; eğitimden geçen seyyar satıcılarımız tek tip kıyafet ve tezgahlarıyla denetlenebilir ve sosyal güvenceli bir işe kavuşturuldu” diye konuştu

İzmir’de ayda 8 milyar TL

Seyyar satıcıların ve geri dönüşümcülerin sokak sokak gezerek CHP’ye ve Başkan Cemil Tugay’a oy istediklerinin altını çizen Laçin, “Çünkü bizim taleplerimizi dinleyen ve onların birçoğunun hayata geçmesini sağlayan partimiz CHP oldu. İzmir genelinde aylık 8 milyar TL’lik bir ticarete imza atan sokak emekçileri, kimseye yük olmadan ailesini geçindirmeye çalışıyor. Büyükşehir Belediyemizin onları kayıt altına almaya başlamasıyla da devletimize vergisini ödüyorlar. Bu başarı CHP’nin ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bir ürünüdür. Bundan sonraki süreçte yine kaldığımız yerden iş birliği içinde yolumuza devam edeceğimize inanıyoruz” ifadelerini kullandı.      

Başkan Cemil Tugay’ın yoğun programı nedeniyle şimdilik sadece ayak üstü bir kutlama gerçekleştirdiklerini aktaran Laçin, önümüzdeki günlerde resmi bir ziyaret yapmak için randevu isteyeceklerini de sözlerine ekledi.

Editör: Duygu Kaya