Dünyaca ünlü sanatçıların katılacağı festival yarın Çeşme'de başlıyor

Bu sene ikincisi düzenlenen Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali 22 Ağustos – 3 Eylül tarihleri arasında İzmirlilerle buluşuyor.

KÜLTÜR SANAT 21.08.2019, 14:34
Dünyaca ünlü sanatçıların katılacağı festival yarın Çeşme'de başlıyor

Efes Selçuk, 2. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali kapsamında düzenlenen İspanyol Renkleri operetine ve Genç Opera Yıldızları Konseri’ne ev sahipliği yapacak. Festival Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, İzmir İl Kültür Turizm Müdürlüğü, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Efes Selçuk Belediyesi, Çeşme Belediyesi ve İzmir Ticaret Odası’nın yanı sıra özel kurumların katkısıyla gerçekleşiyor.

Bir kültür sanat geleneği olma yolunda ilerleyen Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali 22 Ağustos - 3 Eylül tarihleri arasında İzmir’in farklı noktalarında düzenleniyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nün programlı festivallerinden biri olan 2. Uluslararası Opera ve Bale Festivali, 22 Ağustos’ta Dünyanın önde gelen sanatçılarından Yunanlı tenor Mario Frangoulis’in konseri ile Çeşme Antik Tiyatro’da başlayacak.

İSPANYOL RENKLERİ AGORAYI BOYAYACAK

Büyülü atmosferiyle seçkin kültür sanat etkinliklerinin değişmez adresi olan Efes Antik Kenti bu yıl antik tiyatronun tadilatta bulunması sebebiyle Efes Ticaret Agorası ve Celsus Kütüphanesi ile festivalin duraklarından biri olacak. 28 Ağustos’ta İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin “İspanyol Renkleri” adlı gösterisi, Efes Antik Kenti Ticaret Agorası’nda sanatseverlerle buluşacak. İspanyol ulusal müziği melodileri ile oluşturulan ve zarzarzuela denen müzikli sahne gösterisi sanatseverleri bekliyor.

31 Ağustos’ta ise Genç Opera Yıldızları Celsus Kütüphanesi’nde buluşacak. Yurt içi ve yurt dışında kariyer yapmaya başlayan genç opera sanatçıları Genç Opera Yıldızları Konseri’nde dünya opera repertuvarının en seçkin eserlerinden bölümler seslendirilecek.

Efes Antik Kenti’nin dışında İzmir ve Çeşme’de farklı etkinliklerle gerçekleşecek olan 2. Uluslararası Opera ve Bale Festivali biletleri www.biletiva.com internet sitesinde, İzmir’de Elhamra gişesinde, Bornova Kültür ve Sanat Merkezi gişesinde satışa sunulmuştur. Biletler ayrıca 15 Ağustos’tan başlayarak Selçuk Efes Müzesi’nde, Karşıyaka Mavibahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi gişesinde 15.00-21.00 saatlerinde temin edilebilir.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
12°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208