Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, devir teslim töreninde yaptığı ziyaretlere ilişkin olarak hakkında çıkan iddialara yanıt verdi. Mutlu, “Böyle bir ithamı Konak Belediyesi’nin hiçbir çalışanına, meclis üyesine veya bürokratına yakıştırmam mümkün değildir” dedi.
 

Mutlu yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 
“31 Mart yerel seçimlerinde komşularımın büyük desteği ve teveccühü ile seçildiğim Konak Belediye Başkanlığı görevine 3 Nisan 2024 tarihinde mazbatamı alarak resmen başladım.

Konak’ın acil ihtiyaçlarına çözüm üretmek, kronik sorunları için ise hızlıca yola koyulmak adına bir dakika bile kaybetmeden işe başladık.

Ülke genelinde ekonomik zorlukların tavan yaptığı, kent yoksulluğunun en üst seviyeye ulaştığı bu dönemde kamu kurumu olan belediyelerimizde israftan kaçınmayı, gelir-gider tablosunu denkleştirmeyi, yatırım odaklı mali disiplini sağlamayı ve şeffaflığı öncelikli hedefimiz olarak belirledik.

Devir teslim törenimizin yapıldığı gün başkan yardımcılarımız ve müdürlerimiz başkanlık makamına tebrik ziyaretinde bulundular. Bu nezaket ziyareti sırasında tüm bürokratlara mali disiplin hedefleri doğrultusundaki tüm esaslara uygun davranılmasına yönelik hassasiyetimi net bir şekilde dile getirdim.

Tarafıma ait olmayan sözler kullanıldı

Ardından bazı internet sitelerinde, bu ziyarete ilişkin tarafıma ait olmayan sözlerin de kullanılarak haber yapıldığına şahit oldum ve bundan büyük üzüntü duydum. Hiçbir görüşmede "rüşvet" sözcüğünü, özellikle de bir ithama dönüştürerek asla kullanmadığımın altını kalın harflerle çizmek isterim. Böyle bir ithamı Konak Belediyesi’nin hiçbir çalışanına, meclis üyesine veya bürokratına yakıştırmam mümkün değildir. Konak Belediyesi’nin meclis üyeleri, yöneticileri ve çalışanlarıyla birlikte, belirttiğim esaslara göre yönetileceğini bir kez daha güçlü şekilde vurgulamak isterim.

Kamuoyuna ve siz değerli basın mensuplarına saygıyla arz ederim.”

Editör: Esra Seyirden