Eğitimin önemini her fırsatta vurgulayan Kent ve Demokrasi Derneği, bu sefer Menemen ilçesinde bulunan Çileme Ortaokulu'nu ziyaret etti.

a8702336-ef4d-4dc9-870c-a6b2d1c0f302

DEVA Partisi Menderes İlçe Başkanı Gülhan Akyol, Gelecek Partisi Menderes İlçe Sekreteri Aslı Tek, Çileme Muhtarı Ömer Çantalıoğlu ve Karakuyu Muhtarı Veli Karakaya’nın dahil olduğu ziyarette kitap yardımında bulunuldu. Kent ve Demokrasi Derneği, ziyarette, öğrencilerin, Cumhuriyetin değerlerini ve Atatürk’ü daha iyi tanıması için Atatürk Müzesi ve Cumhuriyet Müzesi gezisi düzenleme kararı aldı. Kent ve Demokrasi Derneği Başkanı Çağdaş Altun, "Türkiye'de yaşayan tüm öğrencilerin sadece sözlü ve yazılı eğitim alması yeterli değil. Öğrenci, tarihi yaşamalı görsel öğrenim tekniklerini kullanarak eğitim almalı. 2023 seçimlerinden sonra eğitim sisteminde de köklü değişiklikler şarttır. Uygulamalı eğitim sistemi öğrencilerin bireysel gelişimine ve öğrenim aşamasında büyük artılar kazandıracaktır" dedi.

'DENİZİ GÖRMEYEN KÖY ÇOCUKLARI VAR'

Altun, ekonomik krizin yaratmış olduğu dar boğazlıktan şikâyet ederek, “Köylerde yaşayan halk geçim sıkıntısı yaşadığından dolayı denizi görmeyen çocuklar var. Bu sistemin bize yarattığı ekonomik koşullardan ve iktidarın köylere destek vermemesi durumlarından dolayı köy okulları, sınıf sorunundan tutun kıyafet sorununa, öğretmen sorunundan, maddiyat sorununa kadar eksiklikler yaşıyor. Biz de bu eksikler karşısında yerelden genele anlayışımız ile çalışmalarımızı planlıyoruz. Değişimin başlangıcı yerelden ve genele başlamasını savunuyoruz" dedi.

Kent ve Demokrasi Derneği, Çileme Ortaokulu’nun arından farklı köy okullarını ziyaret edip, yardımlar yapacağını da belirtti.