Karşıyaka Belediyesi emekçileri günlerdir süren ve binlerce insanın yaşamını yitirdiği İsrail saldırıları karşısında Filistin halkına destek olmak için bir açıklama gerçekleştirdi.

karsiyaka-beleeeediyesi-emekcilerinden-filistine-destek

Sabah saatlerinde Tüm Bel Sen İşyeri Temsilciliğinin çağrısıyla Karşıyaka Belediyesi önünde bir araya gelen emekçiler adına açıklama yapan işyeri temsilcisi Fırat Belen şunları söyledi:

 “Emperyalistler günlerdir tüm dünyanın gözleri önünde yaşanan İsrail vahşetini görmezden gelirken dünyanın dört bir yanında halklar Filistin’in sesine ses katabilmek için sokakları ve meydanları dolduruyor.  Ortadoğu’da yaşanan İsrail saldırıları hedef gözetmeksizin devam ederken artık bir soykırıma dönüş durumda. Bugün amasız fakatsız Filistin’e destek olmak herkes için bir görev halini almıştır. Filistin’in uzun yıllardır sürdürdüğü haklı mücadelesi Türkiye’de her dönem gündem olmuştur.  Türkiye’de Filistin konusu senelerdir bir kesimden samimi bir destek bulurken bir kesimin ise her defasında ikiyüzlülüğünü açığa çıkartan bir özelliğe sahiptir. Buradan ülkeyi yönetenlere de sesleniyoruz, Filistin’de yaşanan katliamların karşısında taziye ve destek mesajları yayınlayarak durumu geçiştiremezsiniz. Eğer gerçekten bu konuda samimiyseniz İsrail’le yapılan tüm anlaşmaları iptal ederek etkili yaptırımlar için kimi adımlar atmalısınız.    

Bizler emekçilerin ülkede ve dünyada yaşanan tüm sorunlara müdahil olması gerektiğinin farkındayız. Bu nedenle işyerlerimizde yürüttüğümüz sendikal mücadelenin tek gündeminin işyerine dair sorunlar olmadığını biliyor, savaşa ve işgale karşı çıkmanın da görevlerimiz arasında olduğunu söylüyoruz. Bu nedenle bugün Filistin halkına destek olmanın dünyanın tüm emekçileri için de zorunlu bir görev olduğunun altını buradan bir kez daha çiziyoruz.” dedi.