Ege Fikir Ortaklığı Derneği (EFODER) Hayvan Hakları Kurulu Başkan Yardımcısı ve hayvansever Azize Özlensulu, Buca’nın Efeler Mahallesi’nde yer alan Ötüken Parkı’nda toplam 26 kedinin katledildiğini söyledi. Kendisi de söz konusu mahallede ikamet eden Azize Özlensulu’nun aktardığına göre; olay geride kalan hafta içerisinde gerçekleşti. 19 Ekim sabahı komşusunun ihbarıyla olaydan haberdar olan Özlensulu, Ötüken Parkı’na giderek vahşet tablosuyla karşılaştı. Parktaki çok sayıda kedinin öldürüldüğüne tanık olan Özlensulu, kedilerin üstünde diş izleri gördüğünü söyledi. Daha sonra mahalle sakinlerine olayı soran Özlensulu, park civarında da birçok kedi ölüsü bulduğunu belirtti. Mahalledeki köpeklerin bu tür saldırgan bir tutum içerisinde olmadığını kaydeden Özlensulu, insanların müdahalesiyle köpekler tarafından kedilere bir saldırı düzenlendiğinden şüphelendiğini ifade etti.

Mobese istiyoruz

Ötüken Parkı ve çevresinde daha önce de bu tür olayların yaşandığını belirten Özlensulu, mahalle sakinleri olarak Ötüken Parkı’na mobese kamera takılmasını yetkililerden talep ettiklerini ancak bugüne kadar sonuç alamadıklarını aktardı.

Yetkililere çağrı

Hayvan katliamına tepki gösteren Özlensulu, “Yasalarımız can dostlarımızı korumada yetersiz kalıyor. Geçtiğimiz ay da benzer şekilde bir köpek öldürülmüştü ve insan eli değdiği belliydi. Biz can dostlarımızı korumak için elimizden geleni yapıyoruz ama suçluların kim olduğunu tespit etmek için Mobese kamerası şart… Bunu çok kez yetkililerden istedik ama bir yere varamadık. Şimdi tekrar sesleniyoruz, lütfen çağrımızı duysunlar. Bu katliama sessiz kalmasınlar. İnsanları da duyarlı olmaya çağırıyoruz” diye konuştu. Özlensulu çok sayıda hayvanseverin de tepkili olduğunu dile getirdi.

Gizem TABAN ŞEBER

Muhabir/İzmir haberleri