İzmir’in Konak ilçesinde yaklaşık 30 yıldır dönercilik yapan Emre Koca (48), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda her yıl olduğu gibi işletmesinde çocuklara ücretsiz döner ikram etti. .45 kilogramlık döneri yaklaşık 700 çocuğa ikram eden Koca, "Çocuklar bizim geleceğimiz" dedi

Biz ustamızdan böyle gördük

Çocukları döner yemeye çağıran döner Ustası Emre Koca, “Bugün 23 Nisan Çocuk Bayramı. Bütün çocuklar döner, ayran, bayrak hediyemizdir. Çıkın gelin. Çocukları seviyoruz, onlar bizim geleceğimiz, her şeyimiz. Biz ustamızdan böyle gördük, onu devam ettirmeye çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi. 

29 Ekim'de de ikram var

Dönerci çalışanı Faruk Güzelcan da her 23 Nisan’da ikram döner verdiklerini kaydetti. Ayrıca 29 Ekim’de de ikramlarda bulunduklarının altını çizen Güzelcan, “Her yerden çocuklar geliyor. 5 yıldır bu geleneği sürdürüyoruz. İnşallah daha uzun seneler de devam ettireceğiz” diye konuştu. 

Çocuklar mutlu oldu

Ailesiyle birlikte döner yemeye geldiğini belirten Ünal Berk ise şunları söyledi: 
  “Çok güzel bir gün. Atatürk bugünü bize armağan etti. Herkese bedava döner ve ayran veriyorlar. Ben de yemeye geldim.” 
  Döner ustası Emre Koca’nın kızı 11 yaşındaki Eylül Koca, 23 Nisan’da çocuklara bedava döner dağıttıklarını belirterek tüm çocukları dükkanlarına ücretsiz döner yemeye davet etti.

Editör: Esra Seyirden