Buca Belediyesinin “Asla Yolda Kalmayacaksın” sloganıyla 2020 yılında Buca Engelliler Derneği iş birliğiyle hayata geçirdiği Engelsiz Tamir İstasyonu, ülkeye örnek oldu. İzmir ve çevre illerden tekerlekli sandalye arızası ile gelen vatandaşların yanı sıra yolda sandalye arızası yaşayan vatandaşların yardımına koşan istasyon, 10 bin 300 engelliye hizmet sundu.

Örnek projeyi hayata geçiren Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç’a teşekkür eden Buca Engelliler Derneği Başkanı Harun Kara, Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyelerinin ardından İzmir Büyükşehir Belediyesinin de projeyi incelediğini ve uygulama için çalışma başlattığını belirtti.

Proje için Türkiye’nin dört bir yanından taleplerin olduğunu ifade eden Dernek Başkanı Kara, “Bu proje, tüm Türkiye’ye emsal oldu. Biz bu çalışmayı yaptıktan sonra Ankara, İstanbul Büyükşehir Belediyeleri başta olmak üzere pek çok belediyede bu proje hayata geçirildi. İl dışındaki vatandaşlarımızdan ‘bizim belediyemizle de görüşür müsünüz? Bizim belediyemiz de bu projeye başlasın’ diye telefonlar alıyoruz. Bu çalışma engelli bireylerimiz için oldukça önemli bir çalışma. İnşallah bundan sonra da Türkiye’nin her yerine yayılmaya devam edecek” şeklinde konuştu.