İzmir Kent Konseyi Gençlik Meclisi, İstanbul Kent Konseyi Gençlik Meclisi’ni Homeros Salonu'nda düzenledikleri kahvaltı ile ağırladı. İki Gençlik Meclisinin de üyeleri söz alarak kentleri ile ilgili meclislerinin yürütmekte olduğu çalışmaları aktardılar. 

İzmir Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Av. İsmail Ferhat Kaplan, buluşmanın önemine dikkat çekerek, İstanbul ve İzmir'deki gençlerin karşılaştığı sorunların benzerlikler taşıdığını belirtti. İstanbul Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nin ziyareti ve deneyimlerini paylaşması sayesinde, bu sorunların çözümü konusunda fikir alışverişi yapma fırsatı bulduklarını ifade etti. Kaplan, iletişimi daha da güçlendireceklerini ve farklı kentlerde benzer buluşmaların düzenlenmesi için çalışmaların devam ettiğini söyledi. Ayrıca, İzmir'in Avrupa Gençlik Başkenti Finalisti olmasının ardından İstanbul Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nin sunduğu destek mektubunun, Avrupa Gençlik Forumu tarafından olumlu bir şekilde değerlendirildiğini belirtti. 

İki önemli kentin gençleri buluştu

Kaplan, İstanbul ve İzmir'in birbirine benzerlikleri ve farklılıkları olan iki önemli kent olduğunu ve bu kentlerde yaşayan gençlerin, katılım hakkı ekseninde bir araya gelmesinin son derece değerli olduğunu vurgulayarak İstanbul Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyelerine ziyaretleri için teşekkür etti.