Depremzede vatandaşlara yardım için bünyesindeki odaları seferber eden İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB),  oluşturduğu Kriz Masası ve çevre havzalardaki Koordinasyon Merkezleri ile yardımların organize bir şekilde yerine ulaştırılmasına çaba harcıyor.

10343ca1-c2c0-43c0-80d9-b1a298a764dd

Çalışmaların Valilik ve Büyükşehir Belediyesi ile koordineli şekilde yürütüldüğünü kaydeden İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, esnaf sanatkarlara da çağrıda bulunarak, yardımda bulunmak isteyenlerin bağlı bulundukları odalarla irtibata geçmelerini istedi. Mutlu, bu şekilde yardımlarda dağınıklığın önlenmesini, çalışmalarda azami verimin alınması hedeflediklerini söyledi.

Kimlerden oluşuyor?

İzmir merkezdeki oda başkanları ile toplantı yapan İESOB yönetiminin oluşturduğu Kriz Masası’nda; Birlik Başkanvekili İbrahim Bayram, İzmir Kamyoncular ve Kamyonetçiler Odası Başkanı Yıldırım Kaya, İzmir Lokantacılar Odası Başkanı Doğan Kılıç, İzmir Tuhafiye Manifatura ve Benzerleri Odası Başkanı Kemal Ateş, İzmir Fırıncılar Odası Başkanı Kemal Sırtı, Altındağ Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Tayfun Çıracı, Bornova Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Murat Canlı, Pınarbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cezmi Çulhaoğlu ile Güzelbahçe Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Veli Merttürk görev alıyor.

İzmir ilçelerindeki oda başkanları ile de zoom toplantısı yapan İESOB başkanı Zekeriya Mutlu, ilçelerden yapılacak yardımları teşvik etmek ve doğru yönlendirmek için  Bakırçay, Menderes, Yarımada, Kemalpaşa, Ödemiş-Tire gibi İzmir’in çevre havzalarında da Koordinasyon Merkezleri kurulduğunu hatırlattı.

İESOB bünyesindeki odalar yardım sevkiyatına ilk saatlerden itibaren başlarken, İESOB de Birlik Plaza’da toplanan yardımları kendi araçları ile yola çıkardı.
 

Editör: Duygu Kaya