İYİ Parti kurucularından Koray Aydın, dün yaptığı açıklama ile partisinden istifa ettiğini duyurmuştu. Bugün, Koray Aydın'a yakınlığı ile bilinen eski İYİ Parti Ankara İl Başkanı ve eski Genel İdare Kurulu Üyesi Yetkin Öztürk de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile İYİ Parti'den istifa ettiğini açıkladı. 
31 Mart seçimlerinde büyük bir hezimet yaşayan İYİ Parti'de sular durulmuyor.

Nisan ayının sonunda yapılan kongre ile Meral Akşener partideki genel başkanlık görevini Müsavat Dervişoğlu'na devrederken, dün İYİ Parti'nin kurucularından Koray Aydın, yayınladığı metin ile partiden istifa ettiğini duyurmuştu.Aydın'a yakınlığı ile bilinen bir isim daha bugün İYİ Parti'ye veda etti.

Aydın'ın sağ kolu Yetkin Öztürk istifa etti

31 Mart seçimlerinin ardından parti teşkilatlarında yaşanan yoğun istifa haberleri, Nisan ayının sonunda yapılan kongrenin ardından nispeten sakinleşse de, Koray Aydın ile başlayan istifalar İYİ Parti'de yeniden tansiyonun yükselmesine neden oldu.

Aydın'a yakınlığı ile bilinen eski İYİ Parti Ankara İl Başkanı ve eski Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Yetkin Öztürk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada İYİ Parti'den istifa ettiğini duyurdu. Yetkin, şu ifadeleri kullandı:

"Milletimize hizmet etmek için, vatansever birçok arkadaşımızla emek vererek kurduğumuz İYİ Partiden bugün istifa ediyorum.

Milletimiz için bunca yılda verdiğimiz tüm çalışmalar, heyecanlar, emekler ziyan oldu, üzgünüz.

Ama her şeye yeniden başlama iradesi içimizde tümüyle mevcut.

Ecdadımızın, Devletimizin kuruluşunda Atamıza verdiği 100 yıllık yemine sabitiz; yılmadan, usanmadan, Türkiye Cumhuriyeti'nin ebediyeti için çalışmaya devam edeceğiz.

Saygılarımla."

Kaynak: HABER MERKEZİ