Türkiye'nin en yaygın kullanılan internet hizmet sağlayıcılarından TürkNet, abonelik ücretlerinde artış yapacağını açıkladı. 
Şirketin yaptığı resmi açıklamaya göre, TürkNet'in internet abonelik fiyatları 399,90 TL'den 499,90 TL'ye çıkacak. Bu durum, 15 Temmuz itibarıyla geçerli olacak ve tüketiciler, taahhütsüz internet bağlantıları için artık 499,90 TL ödeme yapacaklar.

Zamlı fiyatlar ne zaman geçerli olacak?

TürkNet abonelik fiyatları, uzun bir süredir 399 TL idi. Ancak bu fiyat, 15 Temmuz'dan itibaren değişecek. Şirketin "12 Ay Sabit Fiyat Fırsatı" kampanyası kapsamında vatandaşlar, 399,90 TL'den 1 yıllık internet ücretini peşin veya taksitli olarak ödeyebilecekler.
Yapılan açıklamaya göre, TürkNet'e yeni abone olan kullanıcılar, zamlı fiyatlardan hemen etkilenmeyecekler. Bu kullanıcılar, ilk üç aylık faturalarını 399,90 TL olarak ödedikten sonra 499,90 TL olan yeni fiyattan faturalandırılacaklar.

Sosyal medyadan tepki yağdı

Sosyal medyada, şirketin yapacağı zamma yönelik tepkiler başladı. Kullanıcılar, zam oranının yüksekliğinden dolayı memnuniyetsizliklerini dile getirdiler. 

Kaynak: HABER MERKKEZİ