Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından  İzmir Büyükşehir Belediyesi, depremzedelere desteğini sürdürüyor. Yurttaşların ve Büyükşehir Belediyesi’nin temin ettiği yardım malzeelerinin yer aldığı tırlar bir süre önce Hatay'a doğru yola çıkmıştı. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfi Savaş yardım tırlarının kente ulaşması nedeniyle İzmirlilere ve Tunç Soyer'e videolu bir teşekkür mesajı yayımladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer de  Başkan Savaş'a vatandaşlar adına teşekkürlerini iletti. 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı: "Sevgili Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız @DocDrLutfuSavas, nezaket göstererek depremzede vatandaşlarımız için ilk günden bu yana desteğini hiç bırakmadan sürdüren İzmir'e teşekkürlerini iletmiş. Kendisine ve Hatay halkına yürekten sarılıyorum."


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfi Savaş, yardım kolilerinin ulaştığı andaki görüntüleri de paylaşarak şu ifadeleri kullandı. 
"Depremden bu yana bizi hiç yalnız bırakmayan ve vatandaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda haftada iki tır destek malzemesini Hatay’a gönderen İzmir Büyükşehir Başkanımız @tuncsoyer ve İzmir halkına teşekkür ediyorum. Deprem Bölgesine en küçük bir katkıda bulunan herkesin emeklerine, yüreklerine sağlık."