Gezi olayları döneminde Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan, camide bira içildiğini iddia etmişti. Caminin müezzini olan Fuat Yıldırım ise bu iddiayı yalanlayarak, “Ben din adamıyım, yalan söyleyemem, içki içildiğini görmedim” ifadelerini kullanmıştı. O müezzin Fuat Yıldırım, milletvekilliği için aday adaylığı başvurusu yaptı. Yıldırım'ın tercih ettiği parti ise CHP oldu.

Dönemin başbakanı Erdoğan, Gezi Parkı protestoları sırasında Bezmialem Valide Sultan Camisi’nde bira içildiğini iddia etmişti. O dönem caminin müezzini olan Yıldırım ise “Ben din adamıyım, yalan söyleyemem, içki içildiğini görmedim” diyerek Erdoğan’ı yalanlamıştı.

Yıldırım, daha sonra İstanbul Başakşehir’e bağlı Kayabaşı köyüne tayin edilmişti.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın atamasına itiraz edip dava açan Yıldırım, Karaköy’deki Arap Camii’nin müezzini olarak görev yapmaya başlamıştı.

Kronik böbrek rahatsızlığı nedeniyle haftanın üç günü diyaliz tedavisi gören Yıldırım, uzun süre böbrek nakli beklemiş ve 2022 yılında nakil gerçekleşmişti.

Yıldırım’ı hastalığı döneminde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ziyaret etmişti. Kılıçdaroğlu sık sık Yıldırım’ın sağlık durumu hakkında bilgi almıştı.

Öyle ki naklin gerçekleştiğini CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel duyurmuştu.

Diken'den Altan Sancar'ın haberine göre Yıldırım, 14 Mayıs seçimleri için CHP’den aday adaylığı başvurusunda bulundu.