İngiliz kulübünden yapılan açıklamada, "Kulübümüz, tarihinin en büyük ve en sevilen oyuncularından biri olan Sir Bobby Charlton'un vefatının ardından yas tutuyor." bilgisi verildi.
"Sir Bobby, sadece Manchester'da ya da Birleşik Krallık'ta değil, dünyanın her yerinde futbolun oynandığı her yerde milyonlar için bir kahramandı."

Manchester United formasını 17 yıl giydi

Kasım 2020'de, Charlton'a demans teşhisi konulmuştu. İngiliz efsanesi, Manchester United formasıyla 17 yıl boyunca 758 maça çıkarken 249 gol atma başarısı gösterdi ve kulübün tarihine adını altın harflerle yazdırdı. Öte yandan Charlton, bir Avrupa Kupası, 3 lig şampiyonluğu ve bir FA Kupası kazandı. Efsane futbolcu, yeşil sahalara veda ettikten sonra 39 yıl boyunca kulübe yönetici olarak hizmet etmeye devam etti.

​​​​​​​

Milli formayla 1966 Dünya Kupası'nı kazandı

Milli futbolcu, İngiltere Milli Takımı formasını ise 106 kez giyerken, 49 gol attı. Sir Bobby, milli takım formasıyla da 1966 Dünya Kupası'nı kazanma başarısı gösterdi.

Bobby'nin ölümü sonrası, İngiltere'nin 1966 finalinde Batı Almanya'yı 4-2 mağlup ettiği maçta hat-trick yapan forvet Sir Geoff Hurst, o şampiyon takımdan hala hayatta kalan tek futbolcu oldu.