Mersin'de lise öğrencisi olan 16 yaşındaki bir çocuk, seçim döneminde asılan Erdoğan fotoğrafına Hitler bıyığı çizdi. Şikayet üzerine harekete geçen polis, kamera kayıtlarından bulduğu çocuğu evinden gözaltına aldı. Çocuk bıyığı kendisinin yaptığını ancak, afişte yer alan küfürlü ifadeleri yazmadığını söyledi.

16 yaşındaki çocuk tutuklanarak cezaevine gönderildi. Çocuğun babası ise TELE1'e açıklamalarda bulundu.

Baba Caner Kaleli olayı şöyle anlattı: “Çocuk şubeden polisler geldi. ifadesinin alıp bırakılacağını söylediler. Çocuk şubeye gittik, bugün burada misafirimiz olacak dediler biraz şok olduk. “Nöbetçi mahkemeye çıkacak” dediler. Ertesi gün adliyeye gittik. Avukat da dedi nöbetçi mahkemeye girecek serbest kalır bunun tutukluluğu yok dediler. Nöbetçi mahkemeden çıkınca tutuklu dediler. Şok üstüne şok yaşadık.”

Lise 2 öğrencisi çocuk tutuklu

Baba Kaleli, sözlerine şöyle devam etti: “Küfür de yazmasıyla suçlanıyor ama çocuğum küfürleri yazmadım diyor. Küfür yazılarında Süleyman Soylu’nun da ismi varmış, ama ben yazı yazmadım diyor. Ben görüntü görmedim ama avukatım görmüş olabilir. Avukat net olarak bir şeyin olmadığını söyledi. Biz dört beş gündür perşian durumdayız. Lise 2 öğrencisi çocuk tutuklu. Okul kapanıyor dersleri var, staj dosyalarını veremedi. Bekleyiş sürecindeyiz.

Biz adalete yargıya güvenen insanlarız, Cumhurbaşkanı farkında olsa bu olayın izin vermemesi gerektiğini düşünüyorum”