İzmir’de faaliyet gösteren Emek, Barış ve Demokrasi Platformu’nun  Kanaat Önderleri Yemeği Bornova Belediyesi Kent Arşivi ve Müzesi Dramalılar Köşkü 'de gerçekleşti. Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ ev sahipliğinde yapılan geceye CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Bornova İlçe Başkanı Ertürk Çapın,  platformun kurucularından olan Bornova Belediye Meclis Üyesi Çeto Çamlıbel ile Abdurrahman Polat ve üyeler katıldı. Gecede yaptığı konuşmada CHP’nin herkese açık olduğunu ifade eden Yücel, “Bizim 3 kırmızı çizgimiz var. Birincisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ikincisi Ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve üçüncüsü de bayrağımız” dedi.

Emek, Barış ve Demokrasi kelimelerinin üçünün de birbirinden değerli ve önemli anlamlar içerdiğini de vurgulayan Yücel, “Emek en yüce değer. Barış ise ülkemizde ve dünyada her zaman ihtiyaç duyulan bir kavram. Ülkemizde 20 yıldır insanlar etnik kimlikleri, inançları ve hayata bakış açıları nedeniyle ayrıştırılıyorlar. Bizim isteğimiz herkesin bir arada olması. Biz kimseye önyargı ile bakmıyoruz. Bu yüzden de CHP’nin kapısı her zaman herkese açıktır” dedi. 

Bornova’nın güçlü bir demokratik yapıya sahip olduğunu söyleyen Başkan Mustafa İduğ da, Bornova Belediyesi olarak yaptıkları çalışmaları anlattı. Vatandaşlardan gelen taleplere öncelik verdiklerini ifade eden Başkan İduğ, “6 tane taziye evini bitirdik. 2022 yılı sonuna kadar da bu rakımı 11’e çıkarmak istiyoruz. Ayrıca istihdam için çalışmalar yapıyoruz. Altın Bilezik projemiz ile mesleği olanları işe yerleştiriyoruz. Bu güne kadar 4 bin kadar kişiyi işe yerleştirdik. İnsanların ekmeklerini kazanmalarını sağlamak yaptığımız en önemli çalışmalardan biri” diyerek belediyenin eğitimden spora kadar bir çok alanda Bornovalıların yanında olduğunu kaydetti. 

Toplantıda açılış konuşmasını yapan Emek, Barış ve Demokrasi Platformu’nun  sözcüsü Uğur Alkan ise, platformun çalışmalarını amaçlarını anlatarak, Türkiye’nin daha yaşanabilir, demokratik, adaletli bir hukuk devleti olmasını istediklerini belirtti.