Efes Selçuk halkının spor ve yürüyüş yapmak için sıklıkla tercih ettiği Dutlu Yol, akşam saatlerinde de güvenli ve rahat bir kullanım sunmak amacıyla aydınlatma direkleri yenilendi. Kent sakinlerinin yoğun olarak kullandığı Dutlu Yol, yenilenen aydınlatma sistemi sayesinde geceleri de aydınlık ve güvenli hale getirildi.

Vatandaşlardan yolun korunması ve kamu malına zarar verilmemesi konusunda duyarlı olmalarını isteyen Belediye yetkilileri, yenilenen Dutlu Yol'un, modern aydınlatma sistemleri sayesinde gece yürüyüşü yapmak isteyenlerin güvenli bir şekilde yolu kullanabilecekleri ifade edildi.

Her şey sizler için

Dutlu Yol’un kentin en önemli yürüyüş ve spor alanlarından biri olduğuna dikkat çeken Filiz Başkan, "Dutlu Yol, halkımızın spor yapma ve yürüyüş ihtiyaçlarını karşılamakta önemli bir rol oynuyor. Aydınlatma direklerimizin yenilenmesiyle birlikte bu alanı daha güvenli ve kullanışlı hale getirdik. Amacımız, vatandaşlarımızın her saatte rahatlıkla spor yapabilecekleri ve yürüyüşe çıkabilecekleri bir ortam sağlamaktır. Daha önce yenilenen aydınlatma direklerimize verilen zararlar, maalesef yürüyüş yapan vatandaşlarımızı olumsuz etkiledi. Ancak, bu olumsuzluklara rağmen, vatandaşlarımızın güvenli ve rahat bir şekilde bu alanı kullanabilmesi için çalışmaları hızlıca tamamladık. Çünkü her şey Efes Selçuklular için, her şey sizler için " diye konuştu.

Kaynak: BÜLTEN