Meksika parlamentosu bugün tam 3 saat süren ve dünyada ses getiren bir canlı yayına tanık oldu.

Milliyet'in aktardığına göre, Başkent Mexico'da gazeteci ve ufolog Jaime Maussan'ın öncülüğünde, uzaylı olduğu iddia edilen iki cesedin ortaya çıkarıldığı resmi bir etkinlik düzenlendi. İki küçük "insan olmayan" ceset, herkesin görebilmesi için pencereli kutularda sergilendi. Peru'nun Cusco kentinde bulunan mumyalanmış küçük örneğin bin yıllık olduğuna inanılıyor. Kritik toplantıya Eski ABD Donanması pilotu Ryan Graves de katıldı.

Ufak boyutlardaki iki “uzaylı cesedi” camlı bir kutu içerisinde gösterildi. Bilim insanlarının da katıldığı etkinlikte uzaylıların 1000 yaşında olduğunun tahmin edildiği belirtildi. Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri'nden emekli Teğmen Robert Salas toplantıda söz olarak 'Biz burada konuşurken gökyüzünde sayısız UFO dolaşıyor' dedi.

Kafaları 360 derece dönüyor

Toplantının dünya dışı akıllı yaşam olduğu iddia edilen cesetlerin ilk kez net olarak gösterilmesiydi. Yerel basında çıkan haberlerde cesetlerin kafasının 360 derece döndüğü belirtildi ve vücutlarının kuşlara özgü hareketleri yapabildiği aktarıldı.

Kongredeki uzmanlar etkinlikte milletvekillerine yaptıkları DNA testleri sonucunda canlılardan birinin içinde embriyo bulunan yumurtalar taşıdığını, kadmiyum ve osmiyum metallerinden oluşan implantlar bulunduğunu söyledi. Bir yetkili cesetlerin yakın zamanda Meksika Özerk Ulusal Üniversitesi'nde (UNAM) incelendiğini ve burada bilim adamlarının onları radyokarbon tarihleme yöntemiyle incelediğini söyledi.