Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin logolu gıda kolilerinin TBMM'de dağıtılmasına tepki gösteren CHP İzmir Milletvekili Rifat Nalbantoğlu, “Bu kolilerin hala çok zor koşullarda hayatlarını idame ettirmeye çalışan depremzedelerimize dağıtılmasını yerinde görüyorum ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi logolu kolinizi iade ediyorum” diyerek geri gönderdi.

Rifat Nalbantoğlu, sosyal medyadan da şu mesajı paylaştı:

AKP Kahramanmaraş Milletvekili ve TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Vahit Kirişçi, depremin yaralarını sarmaya çalışan kentten tedarik edilen ürünlerden oluşan 600 koliyi teşekkür mesajı ile milletvekillerine dağıttı.

Türkiye tarihinin en acı olaylarından biri olan 6 Şubat depreminde, binlerce canımızı yitirdiğimiz, yerle bir olan, on binlerin evsiz kaldığı Kahramanmaraş’ta, depremin üzerinden geçen yedi aya karşın hala yaralar tam olarak sarılamazken Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi logolu gıda kolilerinin TBMM’deki 600 milletvekiline dağıtılmasının çok yanlış olduğunu belirtmek istiyorum.

Bu kolilerin hala çok zor koşullarda hayatlarını idame ettirmeye çalışan depremzedelerimize dağıtılmasını yerinde görüyorum ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi logolu kolinizi iade ediyorum.”