Deprem bölgesindeki vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması hedefiyle Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı ve beIN Sports’un ana paydaşlığında başlatılan “Omuz Omuza” kampanyası kapsamında organize edilen gösteri maçı, deprem nedeniyle ligden çekilmek zorunda kalan Atakaş Hatayspor’un gelecek sezon maçlarını oynayacağı Mersin Stadyumu’nda yapıldı.

Özel müsabakada 25 depremzede çocuk ile TFF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop yanı sıra Faruk Atalay, İbrahima Yattara, Altan Aksoy, Saffet Akyüz, Sabri Sarıoğlu, Volkan Arslan, Uğur İnceman, Orhan Şam, Gökhan İnler, Henry Onyekuru, Youness Belhanda, Erce Kardeşler, Ali Yıldız, Recep Burak Yılmaz, Selimcan Temel, Burak Bekaroğlu ile Bertuğ Yıldırım, Ferhat Göçer ve Alişan forma giydi.

Takımların 20’şer dakikalık iki devre üzerinden yaptığı karşılaşmayı eski FIFA hakemi Cüneyt Çakır yönetti. Volkan Demirel, Vincenzo Montella, Hakan Ünsal ve Oğuz Çetin de takımların teknik direktörlük görevini üstlendi.

Beyaz takımın, kırmızı takımı 6-4 yendiği müsabakanın ardından düzenlenen törende katılımcılara kupa ve madalya verildi.

Mehmet Büyükekşi: İnşallah Hatayspor burada çok güzel bir sezon geçirir

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi de Hatayspor’un yeni sezonda maçlarını Mersin’de oynayacağını anımsatarak, organizasyonun hem bunun tanıtımını yaptığını hem de Mersin’de yaşayan Hataylıları ağırladığını anlattı.

Mehmet Büyükekşi, “Özellikle depremzede gençlerimize, çocuklarımıza, ‘Omuz Omuza’ kampanyası ile büyük bir destek veriyoruz, Adıyaman’da, Kahramanmaraş’ta, Hatay’da, Nurdağı’nda, İslahiye’de 4 bin konteyner yapıyoruz. Federasyonumuz, kampanyaya buraya seyirci olarak gelen her kişi adına 50 lira yatırıyor. İnşallah Hatayspor burada çok güzel bir sezon geçirir” dedi.

Volkan Demirel: Mersin halkının bu desteğini her zaman bekliyoruz

Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel de “Gerçekten ilk günden beri yanımızdalar. Çocukları mutlu etmek için buradayız. İnşallah biz de dedikleri gibi seneye maçlarımızı burada oynayacağız. Mersin halkının bu desteğini her zaman bekliyoruz” ifadelerini kullandı.