Kahramanmaraş merkezli depremler 10 ilde büyük yıkıma yol açtı. Binlerce bina depremin şiddetiyle yıkılırken, bir züccaciye mağazısının bulunduğu binanın sağlamlığı dikkat çekti. Mağazanın deprem anı görüntüleri de sosyal medyada gündem oldu.  Onikişubat ilçesi Şehit Abdullah Çavuş Mahallesi'nde yer alan ve depremlerde az hasar alan Sara Sitesi A Blok'un alt katındaki mağazanın sahibi, 6 Şubat'tan bu yana kapalı olan iş yerini açarak satışlara başladı. Birkaç tabak ve bardağın dışında raflardaki ürünlerin zarar görmediği mağazanın duvarlarında sıva çatlakları tespit edildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan mağaza sahibi Cengizhan Kabul, çok sayıda kırılacak eşyanın bulunduğu mağazasında da ürünlerin önemli bir hasar almadığına dikkati çekerek şöyle konuştu: "Biz de şaşkınız. İkinci gün mağazamı yerle bir göreceğimi kabullenerek geldim. Camım, pencerem inmesin, herhangi bir yağmaya sebebiyet olmasın diye sadece penceremin kapalı olmasını istiyordum. Geldiğimde, mağazayı açtığımda ben de inanamadım. Çok da vakit geçiremedim zaten. Çok farklı bir panik halindeydik. Hemen geldim, kapattım, geri çıktım. Dün ilk defa tekrar girdim mağazaya. Gördüğünüz gibi, çok şükür kırılan, dökülen ufak tefek ürünlerimiz var ama genel olarak sağlam. Yemek takımlarının setlerinden birkaç parça tabak düşmüş, bir iki tane fincan tabağım düşmüş, onun haricinde bir şey yok şu an için."

Kabul, mağazadaki ürünlerin hasar almamasının binanın sağlam yapılmasından kaynaklandığını aktararak, binanın müteahhidinin arkadaşı olduğunu, bu konuyu kendisine sorduğunda "mimarlar, mühendisler ne önerdiyse onu yaptığını söylediğini" kaydetti.