Ege Ordusu Komutanlığınca Balçova ilçesindeki bir alışveriş merkezinde organize edilen "1923'den Günümüze Türk Silahlı Kuvvetleri Sergisi"nde Mehmetçik'in Cumhuriyet'in ilk yıllarından bugüne kadarki 114 fotoğrafı büyük ilgi gördü

Fotoğraflar gururlandırdı

Sergiyi çocuklarıyla birlikte gezen Ali Sarıkaya  Türk Silahlı Kuvvetleri'nin fotoğraflarını gördükçe gururlandıklarını söyledi.


Çocuklarına sergideki fotoğrafları tek tek anlattığını belirten Sarıkaya, "İnsan gururlanıyor. Çocuklarımızın da bunu öğrenerek, bilinçle yetişiyor olmaları bizim için önemli. Tek tek tüm fotoğrafları anlatıyorum. Komandonun ne olduğunu merak ediyorlardı. Zor şartlarda hayatta kalabilen, özel insanlar gibisinden anlattım." dedi.

Sergi 22 Nisan’a kadar açık

Eşi ve torunuyla sergiyi gezen Ali İşleyen de fotoğrafları görünce geçmişi hatırladığını vurgulayarak, "Türk ulusumuza Atatürk'ün yaptığı hizmetleri görünce insan duygulanıyor, geçmişi hatırlıyor. Fotoğraflar gerçekten çok objektif olmuş. Fotoğraflar yaşanmışlıkları anlatıyor." diye konuştu.
Sevinç İşleyen ise askerlerin fotoğraflarını görünce gurur duyduğunu ifade ederek, "Onların sayesinde rahat yaşadığımızı hissediyoruz. Türkiye'yi çok seviyoruz. Askerlerimiz de Allah yardımcısı olsun." dedi.
Sergi, 22 Nisan Pazartesi gününe kadar gezilebilecek.

Kaynak: AA