Bornova’daki pazar yerlerinde esnafla ve vatandaşlarla buluşan, demokratik kitle örgütü ziyaretlerinde hemşerilerine seslenen Temiz, “Ülkemizin geleceğine sahip çıkmak isteyen tüm yurttaşları, siyasi partileri, sivil toplum örgütlerini Ankara – Tandoğan Meydanı’na davet ediyoruz” dedi.

Ankara Tandoğan Meydanı’nda gerçekleştirilecek olan mitingin demokrasi tarihine geçeceğini ifade ederek sözlerine başlayan Temiz, “İnsanca, özgürce, kardeşçe yaşamak için, geleceğimize sahip çıkmak için Tandoğan'da olacağız. Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel önderliğinde, ‘Artık Yeter’ diyen tüm yurttaşlarımızla birlikte hukuk devletine, Anayasaya, demokrasiye, emeğimize ve ekmeğimize sahip çıkacak, sesimizi duyuracağız. Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, aklın ve bilimin ışığında mutlu ve huzurlu yarınlara hep birlikte erişeceğiz” dedi.

Tüm yurttaşlarımızı davet ediyorum

Cumhuriyet’e, Anayasa’ya ve demokrasiye kararlılıkla sahip çıkacaklarının altını çizerek sözlerini sonlandıran Temiz, “Bugün bir olma, birlik olma günü. Tandoğan’da tek yürek, tek ses olacağız. Gittiğimiz her pazar yerinde, her esnaf ziyaretinde, tüm dernek buluşmalarında yurttaşlarımızı Anayasa’ya Sahip Çıkıyoruz Mitingine davet ediyoruz. Hür ve özgür yaşamak isteyen tüm yurttaşları Demokrasimize sahip çıkmaya davet ediyoruz. Büyük Ankara Mitingine katılmak isteyen vatandaşlarımız, CHP İlçe Başkanlıklarımızla ya da biz partililerle temasa geçerek miting için ulaşımlarını sağlayabilir” dedi.