Bornova’daki tüm toplum kesimleriyle bir araya gelmeye devam eden Bornova Belediye Başkan A.Adayı Güney Temiz, kadınlarla ve emeklilerle buluştu.

Temiz, “Toplumu, karar alma süreçlerinin öznesi haline getiren bir anlayışı hâkim kılmak için yola çıktık. Projelerimizle istihdam alanları yaratacak; önceliği kadınlara, gençlere ve dezavantajlı yurttaşlarımıza vereceğiz” dedi.

Adaletli hizmet için çalışacağız

Yerel yönetim anlayışlarının temelinde, kamu yararı güden, tarafsız ve etkin hizmet ağı olacağını ifade ederek sözlerine başlayan Temiz, “Başta çocuklar, kadınlar ve yaş almış yurttaşlar olmak üzere toplumun tüm kesimlerine adaletli ve etkin hizmet götürmek için çalışacağız. Görev süremiz boyunca hizmet kalitesini ve hızını arttırmak için teknolojinin sunduğu tüm olanaklardan faydalanacağız. Yatırım önceliklerinin belirlenmesinde temel hedefimiz; kamusal yararı ön planda tutmak ve yerel yönetim hizmetlerinin niteliğini arttırmak olacak. Bu çerçevede adil ve katılımcı bütçe uygulamalarımızla, her yurttaşın mahallesinde gördüğü sorunlara yönelik çözümler geliştirecek, belediye bütçemizden kaynak ayıracağız. Ülkemizin içinde bulunduğu merkeziyetçi ve otoriter yönetim şekline karşı; demokratik ve katılımcı yerel yönetim anlayışı bizim ana rehberimiz olacak. Toplumu, karar alma süreçlerinin öznesi haline getiren bir anlayışı hakim kılmak için yola çıktık” dedi.

65 yaş üstü yurttaşlarımızın yardımına koşacağız

Sosyal demokrat belediyeciliğin tüketimde halkı ezdirmeyen çözümleri üreten bir gelenek olduğunu ifade ederek sözlerine devam eden Temiz, “Kreşlerimizle, gündüz yaşam evlerimizle, arttıracağımız yurt kapasitelerimizle, bu alanlarda yaratacağımız istihdam olanaklarını liyakat esasına göre ev kadınları, gençler ve dezavantajlı yurttaşlarımız için kullanacağız. Projelerimizle istihdam alanları yaratacak; önceliği kadınlara, gençlere ve dezavantajlı yurttaşlarımıza vereceğiz. Bornova’mızda insan yoğunluğunun fazla olduğu alanlarda ücretsiz internet hizmeti sağlayacak, yurttaşlarımızın ekonomik hayatına direkt katkıda bulunulacağız. Ekonomik anlamda 65 yaş üstü yurttaşlarımıza katkı sağlamak için tamir tadilat ekiplerimizle değerli büyüklerimizin evlerinde yaşadıkları arızalarda ve sorunlarda yardımlarına biz koşacağız. Tüm sosyal yardımlarımızı ihtiyaç sahibi yurttaşlarımıza insan onuruna yakışır bir şekilde ulaştıracağız.  Bornova’mızı mutlu ve umutlu insanların kenti yapmak için elimizi taşın altına koyacağız” dedi.