CHP Menemen İlçe Başkanı Hüseyin Özbey, basın toplantısı düzenleyerek Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan’a satılan taşınmazların hesabını sordu.

 CHP Menemen İlçe Başkanı Hüseyin Özbey, “Menemen Belediyesi’nin mülkiyetinde bulunan araziler, tombaladan çıkan AKP’li Başkan Vekili Aydın Pehlivan tarafından haraç mezat satıldı. Milyonluk satışı CHP Menemen İlçe Örgütü olarak her ne kadar yargıya taşımış olsak da, AKP’li belediye anayasa, kanun demeden Menemenlinin malını, değerinin kat be kat altında sattı. İhale döneminde 30 milyon liraya arazi satın alan yandaşın, kısa bir süre sonra o araziyi 130 milyona satışa çıkardığını gördük. Daha geçtiğimiz salı günü Resmi Gazete’de yer alan ilanla Menemen Belediyesi, Seyrek’te bulunan 65 taşınmazı 1 milyar 663 milyon TL bedelle satışa çıkardı. Menemen Belediyesi’ne ait taşınmazlar üzerinden AKP’li Pehlivan’ın rant kapısı açmasına sessiz kalmıyoruz. Hesabını er ya da geç yargıda ve sandıkta soracağız” diye konuştu. 

“Konser konser geziyor, utanmadan düet yapıyor!”

CHP’li Özbey, Menemen Belediyesi Başkan Vekili Aydın Pehlivan’ın ‘Kurtuluş etkinlikler’ adı altında Menemen’e getirdiği sanatçılara tepki göstererek, konserlerin maliyetini sordu. Özbey açıklamasında, “ ‘İtibardan tasarruf olmaz’ diyerek vatandaşa acı reçete çıkaranlar konser konser gezerek bir de utanmadan çıkıp düet yapıyor. AKP’li Menemen Belediyesi Başkan Vekili Pehlivan 25 sanatçıyı Menemen’e getirerek adeta yerel seçim öncesi göz boyamaya çalışıyor. Menemenlilere ekonomik krizi unutturmak için kamu kaynaklarını hortumlayan AKP’li yöneticilere sesleniyoruz; Menemenliler size pabuç bırakmaz. Sattığınız malların hesabını sandıkta soracak. Seyrek’i parsel parsel sattıkları yetmezmiş gibi, 2023 yılı daha bitmeden belediye meclisine 3 defa ek bütçe  talebiyle geldiler. AKP’li Pehlivan 2023 yılında toplam  4 milyar 585 milyon TL dev bütçeyi konserlere mi harcıyor? Konserlerin maliyeti sır gibi saklanıyor, ekonomi batarken Başkan Vekili Pehlivan adeta Titanik’te keman çalıyor” ifadelerine yer verdi.

“Ağaçları sökerek plastiklerle süsledi”

Menemen Belediyesi’nin 2023 yılında 3 defa ek bütçe talep ettiğini hatırlatan Özbey, “Talep edilen ek bütçenin 4’te 1’ini peyzaja ayıran AKP’li yöneticiler, Karayolları’nın ve Büyükşehir’in sorumluluğunda bulunan yeni yolları sökerek yerine asfalt döktü. Bu da yetmezmiş gibi Ulukent 30 Ağustos mahallesinde bulunan ağaçları sökerek o alanı plastiklerle süsledi. Tek icraati göz boyamak olan belediye yöneticilerine soruyoruz; sattığınız arsalar sizin olsaydı, plastik süslere harcar mıydınız? “ dedi.

“Kamu kaynaklarını çocuklarımızın, gençlerimizin geleceği için harcayın”

AKP’li yöneticilere seslenen Hüseyin Özbey, “Ülke ekonomik kriz sarmalında çıkış ararken bu yaptığınız israftır, tüyü bitmemiş yetimin hakkıdır. Kamu kaynakları kamu yararına harcanmıyor. Yandaş sanatçıları Menemen’e getirerek göz boyamaya kalkmayın. Kamu kaynaklarını çocuklarımızın, gençlerimizin geleceği için harcayın. CHP Menemen İlçe örgütü olarak AKP’li yöneticileri uyarıyoruz; Hemşehrilerimiz tenceresini kaynatamazken bu israf düzenine son verin” diye konuştu.