Merkez ve kırsal mahallelerde seçim çalışması gerçekleştiren CHP Ödemiş Belediye Başkan Adayı Mustafa Turan, yeni dönem için “katılımcılık” vurgusu yaptı.

Halk toplantılarıyla görüş ve önerileri dinleyeceğiz

“Ödemiş halkının istediği dışında bir şey yapmayacağız” diyen Turan, “Bizim için en önemli noktalardan birisi Ödemiş halkının şehrimizle ilgili atacağımız adımlarda, projelerde karar alma süreçlerine aktif katılımı olacak. Ödemiş’in geleceğine yön verecek, halkımızın günlük yaşantısını doğrudan etkileyecek her adımımızda halk toplantılarıyla ve anketlerle halkımızın görüş ve önerilerini dinleyeceğiz. ‘Bizim Ödemiş için böyle bir fikrimiz var, projemiz var ama siz ne düşünürsünüz?’ diye halkımıza soracağız. Böylelikle alınan her karar Ödemiş’in Ödemişli’nin kararı olacak.

Katılımcı belediyeciliği Ödemiş’e yaşatmak için hazırız

Bizim anlayışımızda, ‘Ben yaptım oldu’, ‘Ben böyle istedim, böyle olacak’ diye bir dayatma asla olmayacak. Katılımcılıktan güç almayan çalışmalar ve kararlar hedefine ulaşamıyor ya da eksik kalıyor. Bunun geçmişte de örneklerini yaşadık.

Bu anlamda hem Ödemiş’teki odalarımız, sivil toplum kuruluşlarımızın sesine kulak vereceğiz. Ödemiş Kent Konseyi amacına uygun şekilde daha aktif olacak. Düzenli olarak Ödemiş forumlarıyla sivil toplum kuruluşlarımızla bir arada olacağız.

Serbest kürsü gençlik buluşmaları düzenleyeceğiz

Geçtiğimiz günlerde Ödemişli gençlerle bir araya geldiğimiz son derece keyifli geçen Gençlik Buluşmamız gibi yine Ödemişli gençlerimizin serbest kürsü formatıyla bizlere görüşlerini iletecekleri buluşmaları periyodik olarak düzenleyeceğiz. Sosyal medya hesapları üzerinden, web sitemiz üzerinden anketlerle, görüş ve öneri panelleriyle halkımızın şehrimizin geleceğinde söz sahibi olacağı katılımcı belediyeciliği Ödemiş’e yaşatmak için hazırız.

Ödemişli’nin içine sinmeyen bizim içimize zaten sinmez

Özetle bizim dönemimizde alınacak her karar Ödemiş halkının kararı olacak. Ödemişli’nin içine sinmeyen bizim içimize zaten sinmez. Ödemiş’i geleceğe hazırlamak için neyi başarıyorsak Ödemiş halkı ile birlikte başarmış olacağız. Ödemiş’i bilen, tanıyan, kendi kariyerlerinde başarılı çalışmalara imza atmış Meclis Üyelerimizle birlikte Ödemiş’i yeniliklerle buluşturmaya geliyoruz” dedi.

Editör: Duygu Kaya