İZ GAZETE- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkan Yardımcısı Özcan Durmaz, mevcut görevinden istifa etti. Durmaz sosyal medya hesabı üzerinden, milletvekili aday adayı olacağını duyurarak, "Doğup büyüdüğüm, iş ve sosyal hayatımın merkezi olan İzmirin kuzeyi Bergama, Aliağa, Kınık, Dikili, Foça ve Menemen ilçelerimiz kısaca Bakırçay bölgemiz çok uzun yıllardır parlementoda temsil edilmiyor. Bölgedeki hemşehrilerimizin, kurumlarımızın, muhtarlarımızın ve ilçe örgütlerimizin isteği ve desteğiyle yola çıktım.  Bölgemiz, ilimiz ve ülkemizin  geleceğinde iz bırakacak güzel işler yapmak,  eşit, adil, özgür ve refah içinde bir geleceği birlikte kurmak, genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlunun önderliğinde cumhuriyetin ikinci yüzyılını demokrasi ile taçlandırmak için çıktığımız bu yolun hayırlı olmasını dilerim" açıklamasında bulundu. 

780x411-chp-izmir-aliagadabelediye-baskan-adayi-ozcan-durmaz-kimdir-ozcan-durmaz-nereli-1553965405813

'BU KRİTİK DÖNEMDE...'

Durmaz paylaştığı yazısında şu ifadeleri kullandı:

"Değerli yol arkadaşlarm, hemşehrilerim;

Yaklaşık 3 yıldır büyük bir onurla yürüttüğüm CHP İzmir  İl Başkan Yardımcılığı görevimden milletvekili aday adayı olmak amacıyla ayrıldım.

1989 yılında SHP Gençlik Kollarında başlayan siyasi yolculuğumda; ilçe yöneticiliği, kesintisiz 3 dönem ilçe başkanlığı, belediye başkan adaylığı ve il başkan yardımcılığı ile bugüne geldim. 33 yıllık siyasi tecrübemle, ülkemizin bu kritik döneminde, kamusal görev olan milletvekilliği için aday adayı olacağım.

Doğup büyüdüğüm, iş ve sosyal hayatımın merkezi olan İzmirin kuzeyi Bergama, Aliağa, Kınık, Dikili, Foça ve Menemen ilçelerimiz kısaca Bakırçay bölgemiz çok uzun yıllardır parlementoda temsil edilmiyor. Bölgedeki hemşehrilerimizin, kurumlarımızın, muhtarlarımızın ve ilçe örgütlerimizin isteği ve desteğiyle yola çıktım. 

Bölgemiz, ilimiz ve ülkemizin  geleceğinde iz bırakacak güzel işler yapmak,  eşit, adil, özgür ve refah içinde bir geleceği birlikte kurmak, genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlunun önderliğinde cumhuriyetin ikinci yüzyılını demokrasi ile taçlandırmak için çıktığımız bu yolun hayırlı olmasını dilerim.

7 Şubat 2020'de yapılan İl Kongremizde beni bu göreve seçen örgütümüze, 

Pandemi, deprem, ülke tarihinin en büyük ekonomik krizi gibi ağır koşullarda iz bırakan işleri güçlü bir uyumla birlikte gerçekleştirdiğimiz İl başkanımız  Deniz Yücele ve il başkan yardımcılarımıza,

Zorlu şartlarda mücadeleyi dayanışmayla yürüttüğümüz ilçe başkanlarımıza, ilçe yöneticilerimize ve tüm partililerimize,

Birbirimize güç vererek çalıştığımız İl, İlçe Kadın Kolları, Gençlik Kolları başkanlarımıza ve yöneticilerimize,

Pandemiye, depreme, büyük  ekonomik krize, tarihte görülmemiş çok ağır siyasi iktidar baskılarına, engellemelerine karşın  başarıyla hemşerilerimize hizmet veren, toplum desteğimizi her gün büyüten, belediye başkanlarımıza, meclis üyelerimize,

Parlementoda tek adam iktidarının anti demokratik uygulamalarına direnerek demokrasiyi savunan ve alanda omuz omuza çalıştığımız milletvekillerimize,

Parti meclisi üyelerimize, Yüksek Disiplin Kurulu üyelerimize, il Disiplin Kurulu Başkanımız ve üyelerine,

Bu zorlu dönemde birlikte çalışmaktan, üretmekten duyduğum onurla ve yoldaşlık duygularımla en derin teşekkürlerimi sunarım.

Süreçte 30 ilçemizde, sahada toplumun tüm kesimlerinden hemşerilerimizin yannnda olduk, dertlerini dinledik, taleplerini aldık, iktidarımızda nelerin değişeceğini ve sorunların nasıl çözüleceğini anlatttık. Bizi yürekten kucaklayan tüm hemşerilerimize en içten teşekkürlerimi sunuyorum.

Sevgi ve saygılarımla...