Cumhuriyet Halk Partisi Karşıyaka Belediye Başkan Adayı B. Yıldız Ünsal, daha yeşil ve yaşanabilir bir kent hedefiyle ‘Atıl Alan Dönüşüm Projesi’ni hayata geçireceklerini söyledi. İlçe genelinde tespit edilen 162 bin metrekarelik atıl alanda yepyeni parklar, bahçeler ve kent bostanları yaratacaklarını belirten Ünsal “Karşıyaka’mızın yeşil dokusunu, ortak yaşam alanlarını ve ağaç varlığını zenginleştirecek, kente nefes olacak yatırımlar yapacağız” dedi. 

162 bin metrekare kullanılabilir alan

Yerel seçime sayılı günler kala yoğun bir programla çalışmalarını sürdüren ve projelerini anlatmaya devam eden CHP Karşıyaka Belediye Başkan Adayı B. Yıldız Ünsal, özellikle park ve yeşil alan yatırımlarıyla hem sosyal hem de fiziki anlamda Karşıyaka’ya değer katacaklarını vurguladı. Bu amaçla hazırladıkları ‘Atıl Alan Dönüşüm Projesi’nin önemine değinen Ünsal, “İlçe sınırlarımıza yayılan ve belediye mülkiyetinde olan 247 atıl alandan toplam 162 bin metrekareye yakın kullanılabilir alan tespit ettik” açıklamasını yaptı. 

Az maliyet çok fayda

Bu alanları en iyi şekilde değerlendirerek kent halkının hizmetine sunacaklarını dile getiren Başkan Adayı Yıldız Ünsal, şöyle devam etti: “Atıl Alan Dönüşüm Projesi ile kentimize en az maliyetle en fazla faydayı sağlayacağız ve sahip olduğumuz mevcut varlığı değere dönüştüreceğiz. Belediyemize ait olan ama bugüne kadar atıl kalan alanlarda yeni mini mahalle parkları, oyun bahçeleri ve hayvan koruma parkları oluşturacağız. Bunların yapımını yine kendi ekiplerimizle ve üretimlerimizle gerçekleştireceğiz. Ayrıca uygun büyüklüklerdeki parsellerde Karşıyakalı vatandaşlarımıza tahsis edilmek üzere “kent bostanları” kuracağız. Böylece yurttaşlarımızın yeşille ve toprakla bağını güçlendireceğiz. Karşıyaka’mızı daha güzel ve daha yaşanabilir hale getirirken, yeni yeşil alanlarımız ve dikeceğimiz binlerce fidanla iklim kriziyle mücadeleye de katkı sunmuş olacağız.”

Editör: Tuğkan Üsküp