Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından 40 binden fazla vatandaş hayatını kaybetti, yüzbinlerce vatandaş ise yaralandı. Maraş dahil çevredeki 11 il ise adeta enkaza döndü. Söz konusu felaketten hükümeti sorumlu tutan vatandaşlar bu durumu yeşil sahalara da taşıdı.

Fenerbahçe - Konyaspor maçıyla başlayan, Beşiktaş - Antalyaspor maçı ile devam eden iktidar karşıtı sloganlar Göztepe - Boluspor maçı ile devam etti.

İzmir'de Göztepe Gürsel Aksel Stadı'nda oynanan Göztepe- Boluspor maçı başlamadan önce tribünler "Hükümet istifa" sloganı attı.

Göztepe maça siyah forma, şort ve çorapla çıkarken güney tribününde depremzedelerle dayanışma pankartı açıldı. Başlama düdüğü öncesinde de tribünler "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" sloganı attı.

"Hükümet istifa" protestolarının yükselmesinin ardından maçın yayıncı kuruluşu taraftarın sesini kıstı.

Fenerbahçe ve Beşiktaş maçlarında tribünlerden yapılan "hükümet istifa" tezahüratı sonrası iktidar kanadından kulüpler hedef gösterilmişti.

Maçların seyircisiz oynanmasına karar verilmiş ve hatta bazı taraftarlara spor müsabakalarını seyirden men cezası verilmişti.