Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çeşme Belediye Başkan Adayı Lal Denizli, bugün düzenlediği Proje Lansman Toplantısı’nda, Çeşme için hayata geçireceği projeleri ve hizmetleri detaylarıyla açıkladı.  

Denizli, toplantıda yaptığı konuşmada, Çeşme'nin potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek için hazırladıkları projelerin, çok boyutlu olduğunu vurguladı. Denizli, "Projelerimiz, bilim insanlarından muhtarlara kadar geniş bir proje ekibi tarafından titizlikle hazırlandı. Amacımız, Çeşme'nin her kesiminin ihtiyaçlarını karşılamak ve kenti daha yaşanabilir kılmak" dedi.

Denizli'nin açıkladığı projeler arasında sosyal amaçlı projeler, çevre dostu uygulamalar, kültürel etkinliklerin artırılması, altyapı çalışmaları ve esnafın desteklenmesine yönelik çalışmalar bulunuyor. Denizli, "Bizim için önemli olan, Çeşme'nin her alanında gelişmesine katkı sağlamak ve sıkıntılarla mücadele eden esnafımızın yanında olmak. Sezonun açılmasıyla birlikte, hizmetlerimizi hayata geçirerek Çeşme'yi hak ettiği noktaya taşıyacağız" şeklinde konuştu.

Lal Denizli, en önemli vizyon projeleri olarak şunları sıraladı:

“Çocuklar ve Gençler Kazanacak”
 
“Çeşme’de çocukların ve gençlerin kazanacağını” söyleyen Lal Denizli, ilçede çocuklar için yeni kreşlerin açılacağını; gençler için ise Gençlik Merkezi’nin açılacağını ifade etti. Denizli ayrıca, öğrencilere burs ve beslenme desteği verileceğini de müjdeledi.

“Kadınlar Kazanacak”

Kadınlarla daima dayanışma içinde olacaklarının altını çizen Denizli, vaatlerini şu şekilde sıraladı: 

“Kadın İstihdamını Artırma Programı kapsamında Kadın Kooperatifleri ve Kadını Kalkındırma Ofisi açılacak. Kadınlarımıza Çocuk Bakım Desteği verilecek. Doğum yapmış kadınlar için kısa süreli bakım desteği sunulacak”

“Yaş Almışlar Kazanacak”

Toplantıda, Çeşme'deki büyüklerimizin de refahını ön planda tutan Lal Denizli, anlattığı projelerle bu düşüncesini vurguladı. Büyüklerimiz için Evde Sağlık Hizmeti, Alışveriş Ünitesi, Psikolojik Destek, Küçük Onarım ve Temizlik Hizmeti, Yaş Almışlar Kulübü, ve Alzheimer Merkezi gibi projeleri hayata geçireceğini söyleyen Denizli; bu projeler sayesinde, Çeşme'deki yaşlı nüfusun hayat kalitesini artırmak adına kapsamlı bir yaklaşım sunduğunu gösterdi.

Çeşme'nin daha yaşanabilir, hayvan dostu, sürdürülebilir ve kültürel açıdan zengin bir ilçe olacağını vurgulayan Denizli, bu alandaki proje çalışmalarını da katılımcılara duyurdu.

“Foseptiklere Elveda”

Çeşme’de kördüğüm halini almış fosseptik sorununa son verileceğini ve kanalizasyon sistemine geçileceğini ifade eden Denizli, Çeşmelilerin bu konuda artık problem yaşamayacağını söyledi.

Lal Denizli, Çeşme’de altyapı çalışmaları konusunda da çığır açacaklarını kaydetti. Bu konuda Çeşmelilere çözüm sunan adımlar atacaklarını vurguladı.

Toplantıda öne çıkan diğer başlıklar ise ‘’Sosyal Konut Projesi’’ ve ‘’Katı Atık Ayrıştırma ve Kompost Üretim Merkezi’’ oldu. 

Toplantının sonunda katılımcılar, Çeşme'nin geleceğine yönelik gerçekleşen proje lansmanına desteklerini sundular.

Editör: Esra Seyirden