Buca Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin birinci yılında anma etkinlikleri düzenledi. Depremin gerçekleştiği saat olan 04.17’de Belediye binası önünde bir araya gelen Buca Belediyesi Arama Kurtarma Birimi (BUCAKUT) üyeleri ve vatandaşlar, kaybedilen vatandaşlar için saygı duruşunda bulundu.

Depremde büyük kayıplar veren 11 ilin isimlerinin ışıklar ile yazıldığı törende alana karanfiller bırakıldı. Törenin ardından kaybedilen vatandaşlar için BUCAKUT Afet Koordinasyon Merkezi’ne kadar meşaleler eşliğinde sessiz yürüyüş yapıldı. Ardından saat 10.00’da Belediye binası önünde BUCAKUT,  Bornova Belediyesi Arama Kurtarma Derneği (BORAK), ANDA Arama Kurtarma, GEA Arama Kurtarma ekibi üyeleri, depremzede aileler ve Bucalıların katılımıyla bir anma programı ve söyleşi düzenlendi. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından ise Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç ve Belediye personelinin deprem bölgesinde yaptığı çalışmaları aktaran bir video gösterildi. Depremzede ailelerin de söz aldığı söyleşide, duygu dolu anlar yaşandı. Buca Belediyesi, Şirinyer otobüs durakları, Gediz Sevgi Yolu girişi ve belediye Binası önünde kaybedilenlerin anısına lokma dağıttı.

Kaynak: ANKA