İzmirliler hafta sonları gidebilecekleri plajları aramaya devam ediyor. Bu plajlardan biri de Urla'da bulunan Kum Denizi Plajı.

Günümüzde Urla Belediyesi tarafından işletilen halk plajı 2017 yılından bu yana mavi bayrağa sahip. Denizin girişi sığ sulardan oluşmakta. Derin sularda yüzmek için bir süre yürümeniz gerekiyor. Deniz, yüzme bilmeyenler ve özellikle çocuklu aileler için çok uygun. Ayrıca denizin suyu da ılık.

Oldukça büyük bir alana sahip olan plajda hem kum hem de çim alana oturmak mümkün. Tam karşısında ise Karantina Adası yer alıyor.

Plajın etrafı demir parmaklıklarla çevrili. Girişte ücret alınıyor. Bu ücrete şezlong, şemsiye, duş ve kabinler dahil. Dışarıdan ise yiyecek ve içecek götürülmesine izin verilmiyor. Plajda uygun fiyata yeme ve içme ihtiyacınızı karşılayabiliyorsunuz.


Kum Denizi Plajı'na nasıl gidilir?

Bu plaja isteyen kişiler kendi araçları ile ulaşabilirler. Plaja ulaşmak için İzmir ilinden Urla ilçesine gidilir ve sonrasında tabelalar takip edilerek plaja varılır. Plaj zaten Urla'nın giriş kısmında yer almaktadır. Ayrıca aracı olmayan kişiler için İzmir ilinden Urla ilçesine dolmuşlar mevcuttur. Fahrettin Altay metro istasyonunun ordan Urla dolmuşuna binerek, Kum Denizi Plajına çok yakın bir alanda inebilirsiniz. Ulaşım kolay sağlamakta olduğu için de hafta içi ya da hafta sonu pek çok sayıda yerli ve ya yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir.

Urla Kum Denizi Plajı giriş ücreti 2023

Urla Kum Denizi plajına giriş ücreti 60 liradır. Ancak içeride kullanacağınız şezlong, şemsiye, kabin, duş gibi hizmetlerden ayrıca ücret alınmaz.